سایت جامع خودرو در ایران


» نگاهی به خودروهای رونمایی شده در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۸ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶


به گزارش« اخبار خودرو » ، این رویداد سالانه که تا سال ۱۹۸۹ با نام نمایشگاه خودروی دیترویت شناخته می‌شد، امروزه از معدود نمایشگاه‌های خودروی جهان است که به تائید انجمن میان‌المللی تولیدکنندگان وسایل نقلیه موتوری رسیده.

این رویداد دو هفته‌ای از چهار بخش ثابت تشکیل شده و همه ساله به ترتیبی مشخص برگزار می‌شود. دو روز آغازین این نمایشگاه به بازدید مطبوعات برگزیدن دارد و نمایندگان خبرگزاری‌های گوناگون جهان، که پیش از این برای حضور در این رویداد نام نویسی کرده‌اند، به بازدید از محصولات گوناگون خودروسازان بزرگ جهانی می‌پردازند.

پس از خبرنگاران نوبت به مقامات و فعالان صنعت خودروسازی می‌رسد که با حضور در نمایشگاه دیترویت گواه نوآوری‌ها و آی تی‌های جدید رقبای خود باشند.

رویداد بعدی در یکی از بزرگترین نمایشگاه‌های میان‌المللی خودروی جهان، بازدید خیریه است که در دم شرکت‌کنندگان ورودی گران قیمتی را برای حضور در نمایشگاه می‌پردازند.منافع برآمده از این مراسم صرف خیریه‌های محلی کودکان می‌شود.

دم‌طور که بیل پرکینز، رئیس نمایشگاه دیترویت در سال ۲۰۱۲ می‌گوید: «چیزی که نمایشگاه‌ دیترویت را از دیگر رویدادهای همانند جدا می‌کند و به دم جایگاهی ویژه می‌بخشد، تعهد NAIAS به این ریشه است که به افتخارات پیشین خود متکی نباشد و به تلاش، پیشرفت و تطابق‌دادن خود با شرایط جدید پیوسته دهد».

درهای این نمایشگاه که کار خود را ۱۴ ژانویه (۲۴ دی) آغاز کرده، از تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰ دی) به روی عموم گشوده خواهد شد.

 1. کانسپت اینورج GAC

خودروسازان چینی در ایالات متحده دوست داشتنی نیستند، ولی کمپانی خودروسازی گوانجو (GAC موتورز) به دنبال تغییر دم است. GAC در نمایشگاه دیترویت امسال از یک شاسی‌بلند دو-در تمام الکتریکی با نام اینورج رونمایی کرده و ظاهرا پیمان است رونمایی از نسخه رسمی دم سال ۲۰۱۹ چهره بگیرد.

کانسپت اینورج GAC

کانسپت اینورج GAC

اینورج از ظاهری آینده‌گرایانه برخوردار است که با هدف جذب مشتریان جوان آمریکایی طراحی دم چهره گرفته. کابین این شاسی‌بلند چینی نیز با فرمانی که با الهام از خودروهای ساختاره ۱ ساخته شده و نمایشگر تختی که اطلاعات لازم را فراهم می‌کند بسیار ویژه و دیدنی است.

 1. nissan ایکس‌موشن

حتما قبول دارید که طراحی nissan در سال‌‌های تازه دم‌قدر رادیکال و پیشرو شده که به هیچگونه نمی‌شود انگ ملال‌آور بودن را به دم زد.

nissan ایکس‌موشن

nissan ایکس‌موشن

کانسپت جدید nissan هم که با نام ایکس‌موشن برای نخستین بار در نمایشگاه دیترویت رونمایی شده، آینده روشنی را برای طراحی‌ها nissan نشان می‌دهد.

مهم‌تر از هر چیز کانسپت ایکس‌موشن ظرفیتی را برای رشد و تبدیل شدن به یک فرآورده پرطرفدار در خود نشان می‌‌دهد. ایکس‌موشن برخلاف شاسی‌بلند‌های کنونی nissan از ظاهری تنومند و جعبه‌ای برخوردار است و بیشتر همانند نسخه تکامل یافته کانسپت خودروی اسپرت IDX است که چند سال پیش به نمایش درآمد.

 1. نسخه اولیه آکورا RDX

همان‌طور که پیش‌تر هم اعلام شده بود نسخه اولیه آکورا RDX 2019 در نمایشگاه دیترویت به نمایش درآمده است. این‌طور که پیداست آکورا، برند لوکس honda این خودرو را برای خط فرآوری آماده کرده است و به جز نام دم باقی قسمت‌‌هایش پایانی شده‌اند.

نسخه اولیه آکورا RDX

نسخه اولیه آکورا RDX

نسخه اولیه RDX از تازه ترین زبان طراحی برند آکورا بهره می‌برد و آمادگی چشم وهمچشمی با کراس‌اوورهای موجود در بازار را دارد. گرچه همانندگی‌هایی را میان این مدل و دیگر خودروهای آکورا می‌توان یافت ولی RDX دارای لبه‌‌ها و زوایای بیشتری است.

این خوردو از یم موتور سیکلت ۲ لیتری VTEC4 سیلندر بهره می‌برد که در کنار یک جعبه‌دنده خودکار ۱۰ سرعته عرضه می‌شود.

 1. کانسپت Q اینسپیریشن اینفینیتی

سوغات اینفینیتی برای نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۸ کانسپت Q اینسپیریشن است، خودرویی که علاوه بر شناسایی زبان طراحی جدید این خوردوساز، به اندازه سدان‌های اسپرت میانه اینفینیتی در آینده اشاره می‌‌کند.

کانسپت Q اینسپیریشن اینفینیتی

کانسپت Q اینسپیریشن اینفینیتی

در نما این کانسپت با ابعاد کوپه‌مانند خود، قالب کلاسیک سدان‌ها را می‌شکند.  در مراسم رونمایی Q اینسپیریشن، کریستین میونیر دستیار بزرگتر برند گفت: «بازار سدان‌های لوکس به بازاری محافظه‌کار بدل شده است. اینفینیتی Q اینسپیریشن چیزی را به نمایش می‌گذارد که می‌تواند برای مخاطبان جوان‌تری گیرایی داشته باشد که به دنبال طراحی امروزین و آی تی‌های جدید هستند تا به دم‌ها انگیزه و توان را القا کند.»

 1. کانسپت LF-1 لیمیت‌لس lexus

حاکمیت بی‌‌چون و چرای شاسی‌بلند‌ها در بازار آمریکا lexus را ترغیب کرده تا با شناسایی یک کانسپت در مهمترین رویداد خودرویی ینگه گیتی از ناوگان جدید شاسی‌بلندهای لوکس خود پرده‌برداری کند.

کانسپت LF-1 لیمیت‌لس lexus

کانسپت LF-1 لیمیت‌لس lexus

به گفته استودیوی تحقیقات طراحی کالتی که در کالیفرنیا واقع است، طراحی کانسپت LF-1 لیمیت‌لس lexus جوری چهره گرفته تا این خودرو همانند آهن مذابی باشد که به شکل یک شمشیر با کیفیت ژاپنی درآمده است.

در مراسم رونمایی این کانسپت کوین هانتر رئیس استودیوی کالتی گفت: « کانسپت LF-1 لیمیت‌لس از یک آی تی تخیلی برخوردار است و در همان سان با بهبود تجربه رانندگی برای راننده و سرنشینان، یک رابطه‌ عاطفه نیرومند را شکل می‌دهد».

 1. موبی‌-وان ایراسپیس‌ایکس

ایراسپیس‌ایکس فرصت را غنیمت شمرده تا در هیاهوی نمایشگاه دیترویت مدل هوانورد خود با نام موبی‌-وان را به نمایش بگذارد که به چهره عموی تیک‌آف می‌کند و فرود می‌آید.

موبی‌-وان ایراسپیس‌ایکس

موبی‌-وان ایراسپیس‌ایکس

موبی‌وان که بدست شرکت هوانوردی دیترویت طراحی و ساخته شده است به سرنویس یک خودروی پرنده الکتریکی و خودران شناسایی شده که تیک‌آف و فرود دم مانند بالگرد است ولی مانند هواپیما پرواز می‌کند.

موبی‌-وان برای ترابری مسافران و بار میان فرودگاه‌ها و مراکز شهری که بیش از ۶۰ مایل (۹۶ کیلومتر) فاصله دارند طراحی شده است. گفته می‌شود این هوانورد می‌تواند با بیشینه سرعت ۴۰۲ کیلومتر جنبش کند و چهار رهسپار را که هر کدام ۱۰۰ کیلوگرم با خود بار دارند، حمل کند.

 1. ب‌ام‌و X2

ب‌ام‌و تاکنون ۵ مدل شاسی‌بلند را به بازار ایالات متحده شناسایی کرده است، ولی ظاهرا این کافی نبوده و از این رو این خوردوساز مطرح آلمانی در نمایشگاه دیترویت از ششمین کراس‌اوور خود با نام X2 رونمایی کرده است.

ب‌ام‌و X2

ب‌ام‌و X2

این خودرو که به سرنویس کراس‌اووری شهری و اسپرت شناسایی شده، نما کوپه‌مانند مدل‌های بزرگتر X4 و X6 را کنار گذاشته و در برابر به نما منحصر به فردی دست پیدا کرده که همانند به یک هاچ‌بک بزرگ است.

باید چشم براه ماند و واکنش آمریکایی‌های بیزار از مدل‌های استیشن را نسبت به این ماشین که براساس مدل X1 ساخته شده دید.

 1. kia فورته ۲۰۱۹

کمپانی kia در نمایشگاه دیترویت از مدل جدید سدان فورته رونمایی کرده است که گفته می‌شود نسبت به مدل پیشین خود از سطوح بالاتری از راحتی برخوردار است و علاوه بر گیرایی‌های بصری در بدنه و کابین، دارای مصرف سوخت بهینه‌تر و آی تی‌های یاری‌رسان امروزین‌تری است.

kia فورته 2019

kia فورته ۲۰۱۹

اورت هدریک دستیار بزرگتر kia در ایالات متحده در مراسم رونمایی این خودرو گفت: «بازار سدان‌های جمع‌وجور بسیار رقابتی است، ولی مدل جدید فورته با اصلاحاتی جدید برای عرضه در سال ۲۰۱۹، از آمادگی بیشتری برای چشم وهمچشمی در سخت‌ترین بخش بازار برخوردار خواهد بود».

فورته از دودمان دوم موتورهای ۲ لیتری چهار سیلندر مجهز به آی تی سیکل اتکینسون بهره می‌برد.

 1. toyota آوالون ۲۰۱۹

با این‌که کراس‌اوور‌ها و شاسی‌بلند‌های فول‌سایز بازار خودروی آمریکا را قرق کرده‌اند، toyota آماده نیست سدان‌های استوک خود را کنار بگذارد و این مساله را می‌توان از رونمایی دودمان پنجم آوالون در نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۸ پی برد.

toyota آوالون 2019

toyota آوالون ۲۰۱۹

مدل جدید آوالون که روی پلتفرم TNGA سوار است، درازا و پهنا بیشتری نسبت به مدل‌های پیشین دارد. این خودرو از ظاهری جدید و لوکس‌تر برخوردار است و یکی از چشم‌گیر قطعات دم جلوپنچره تیغ‌مانند دم است که بی‌همانندگی به جلوپنجره lexus نیست.

طراحی آوالون جدید نیمرخی عضلانی‌تر، قسمت عقب متفاوت و چراغ‌های نواری را دربرگیرنده می‌شود. toyota آوالون ۲۰۱۹ با دو موتور سیکلت ۳٫۵ و ۲و۵ لیتری عرضه خواهد شد.

 1. hyundai ولوستر

در روز‌های آغازین نمایشگاه دیترویت hyundai از دودمان جدید خودروی ولوستر رونمایی کرده که دارای طراحی جدید و متفاوتی است.

hyundai ولوستر

hyundai ولوستر

مدل جدید hyundai ولوستر مانند مدل پیشین خودرویی ۱+۲ سرنشین است و یک در عقب به دم اضافه شده تا دسترسی به پشت کابین آسان‌تر باشد.

در قسمت جلوی این ماشین جلوپنجره دم با طراحی جدید خودنمایی می‌کند، در حالی‌که در قسمت عقب دم یک دیفوزر و اگزوز‌های دوتایی در میان یا میانی پروا هر بیننده‌ای را برمی‌انگیزند.

مدل‌های استاندارد ولوستر با یک موتور سیکلت ۲ لیتری چهار سیلندر که ۱۴۷ اسب بخار نیرو دارد، همراه یک جعبه‌دنده دستی یا خودکار ۶ سرعته عرضه می‌شوند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

  مطالب محبوب
  اینستاگرام