سایت جامع خودرو در ایران


» بهترین های طراحی دیترویت چه خودروهایی بودند؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

بهترین های طراحی دیترویت چه خودروهایی بودند؟

دسته بندی : خودرو تاریخ : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶


بهترین های طراحی دیترویت چه خودروهایی بودند؟
هرسال در نمایشگاه دیترویت ۳۰ تن از طراحان برتر مشغول به کار و یا بازنشسته کمپانی های خودروسازی جوایزی را تحت سرنویس EyesOn برای طراحی های رونمایی شده از نمایشگاه به کمپانی ها اهدا می کنند.

امسال هم به رسم هرساله این نمایشگاه این گزینش ها چهره گرفت،که پاداش بهترین طراحی کانسپت به اینفینیتی Q اینسپریشن و پاداش بهترین طراحی برای خودروی تولیدی به BMW X2 رسید.

ولی چرا Q اینسپریشن ؟
بهترین های طراحی دیترویت چه خودروهایی بودند؟

انگیزه این گزینش این بود که نمایشگاه امسال آمریکای شمالی از نظر کانسپت ناتوان بود و شمار کانسپت های رونمایی شده نسبت به دوره های پیش کاهش بسیاری داشت و شاید گزینش این خودرو بعنوان برترین طراحی کانسپت خیلی هم دور از چشمداشت نبود.Q اینسپریشن با جلوپنجره ای برآمده و طراحی ویژه نگاه کمپانی به آینده را نشان می دهد و با هستی اینکه گفته شده این مدل فرآوری نخواهد شد ولی نگاه اینفینیتی به آینده آفرین انگیز است و همین طراحی ویژه و نگاه به آینده اینفینیتی را به این پاداش رساند.

BMW X2،گزینش شگفت EyesOn
بهترین های طراحی دیترویت چه خودروهایی بودند؟

ولی نکته شگفت جوایز EyesOn امسال دیترویت رسیدن بهترین طراحی برای خودروهای تولیدی به BMW X2 بود.گرچه منظور این نیست که X2 طراحی جالبی ندارد ولی امسال دیترویت میزبان سدان های گیرا و متحول شده ای بود که به نظر می رسید این پاداش به دم ها برسد و برنده شدن X2 اصلا پیش بینی نمی شد.به طور کلی امروز بازار به سمت کراس اورها یا SUV های کوچک می رود و با سنجش X2 با مدل های X1 و X3 BMW می توان گفت حالا X2 مدل مهمی در سگمنت SUV های کوچک به حساب می آید.البته باز هم اشاره کنیم که X2 طراحی شگفت انگیزی به کار نبرده ولی همین ظرافت و سادگی مایه شده پاداش طراحی را ازآن خود کند.در بازاری که طراحان برای نو آوری به سمت طراحی های شگفت و ناآشنا می روند شاید همین سادگی و در همان سان ظرافت پاداش را به X2 رسانده است.

X2 افزون بر این پاداش سرنویس بهترین هارمونی در طراحی را به خودش وابستگی داد و Q اینسپریشن هم پاداش بهترین طراحی درونی را با خود به ژاپن برد.

گفتنیست پاداش بهترین نوآوری در رنگ،گرافیک و مواد سازنده به nissan Xmotion و پاداش بهترین طراحی از نگاه تجربی کاربر به RAM 1500 رسید.

ولی نظر شما درباره نمایشگاه دیترویت چه بود؟به نظر شما برترین های EyesOn دادگرانه گزینش شدند؟

گروه مستند اسب بخار
محمدرضا پاداشلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام