سایت جامع خودرو در ایران


» رونمایی toyota آوالون ۲۰۱۹ در دیترویت ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶

رونمایی toyota آوالون ۲۰۱۹ در دیترویت

دسته بندی : خودرو تاریخ : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶


رونمایی toyota آوالون 2019 در دیترویت
toyota تازه ترین نسخه‌ی خودروی آوالون را به‌سرنویس سدان لوکس و پرمیوم این شرکت، در نمایشگاه خودروی دیترویت آمریکا رونمایی کرد.

به گزارش زومیت،مدل ۲۰۱۹ toyota آوالون در نمایشگاه خودروی دیترویت بدست این غول خودروسازی جهان رونمایی شد. مدل جدید آوالون ساختار خود را از مدل‌های پیشین به مرده ریگ برده؛ با این تفاوت که toyota تلاش کرده است به این سدان لوکس خود فضای بیشتر، طراحی متفاوت‌ و البته امکانات بیشتری در سنجش با مدل‌های پیشین هنگام اضافه کند. toyota آوالون ۲۰۱۹ که بسیاری از کارشناسان هنگام را نسخه‌ی لوکس و پرمیوم toyota کمری به شمار می‌آورند، در بخش پیشرانه و نیروهای فنی نیز بهبودهایی دارد؛ به‌نحوی‌که در سنجش با نسخه‌های حال آماده، توان و گشتاور بیشتر به همراه افزایش بازدهی مصرف سوخت دارد.
رونمایی toyota آوالون 2019 در دیترویت

نسخه‌ی جدید آوالون بر پایه پلتفرم جدید toyota با نام «معماری جدید جهانی» یا TNGA طراحی و ساخته شده است؛ پلتفرمی که خودروهای کمری و پریوس نیز بر پای بست هنگام طراحی و ساخته می‌شوند. همانند اکثر مهندسان بخش طراحی در غالب شرکت‌های خودروساز مطرح جهانی که خودروهای جدید خود را دراز‌تر، پهن‌تر و کوتاه‌تر طراحی می‌کنند؛ مهندسان بخش طراحی toyota نیز نسخه‌ی جدید آوالون را با همین ویژگی‌ها به فرآوری رسانده‌اند. به‌خصوص در بخش فاصله‌ی محوری که گواه افزایش درازا ۵ سانتی‌متری هستیم که رویهمرفته مایه افزایش ۷ سانتی‌متری در درازا خودرو شده است. این در حالی است که بلندی خودرو به اندازه ۲.۵ سانتی‌متر کمتر و پهنا خودرو ۲ سانتی‌متر بیشتر شده است. بیشترین تأثیر افزایش درازا نسخه‌ی ۲۰۱۹ آوالون در بخش تو یا درون کابین و برای راحتی سرنشینان در نظر گرفته شده است به‌نحوی‌که toyota مدعی شده که سرنشینان عقب خودروی آوالون در نسخه‌ی ۲۰۱۹ و در سنجش با مدل‌های پیشین، ۱۷ سانتی‌متر فضای بیشتر در گزین کردن دارند و این مایه افزایش چند برابری راحتی و آرامش سرنشینان عقب این خودرو خواهد شد.

اگر با دقت به آوالون نگاه کنیم همانندگی غیرقابل انکار میان این خودرو و toyota کمری را به‌راحتی متوجه می‌شویم. همان‌طور که در ویدیوی تبلیغاتی زیر نیز مشخص است چراغ‌های عقب LED از یک طراحی یکپارچه و به‌هم‌پیوسته بهره برده و چراغ‌ها جلوی خودرو به لطف به کارگیری چراغ‌های LED ظریف، زیبایی خیره‌کننده‌ای به این خودرو بخشیده است. آوالون ۲۰۱۹ همانند خودروی کمری به‌واسطه‌ی به کارگیری اِلِمان‌ها و تریم‌های مشکی، بال صندوق‌عقب و اگزوزهای ۴ گانه در قسمت عقب از چهره‌ای بی باک و خشنی بهره می‌برد.
رونمایی toyota آوالون 2019 در دیترویت
به‌واسطه‌ی انتقال پلتفرم خودروی آوالون در مدل ۲۰۱۹ به پلتفرم جدید TNGA toyota، این خودرو انطباق‌پذیری به‌مراتب بیشتری برای نصب سیستم تعلیق عقب خودرو را کسب کرده و در این مدل toyota به‌جای به کارگیری تعلیق استوک، از سیستم بهبودیافته‌ی چند اتصاله بهره برده است. در تیپ تورینگ این خودرو، از سیستم تعلیق انطباقی متغیر کاربرد شده که توانا است تنها در ۲۰ میلی‌ثانیه شوک‌های وارده به خودرو را از راه سیستم دامپینگ مهار کند.

همچنین پلتفرم TNGA مایه شده است تا میزان ورود صدا به تو یا درون کابین به دست کم رسیده و به لطف درهای بهبودیافته و ایزوله، به سرنشینان این دستور را می‌دهد تا از سکوت حاکم در تو یا درون کابین، نهایت لذت را ببرند. toyota اعلام کرده که حتی طراحی‌ آئرودینامیک آينه‌های کناری خودرو نیز به‌گونه‌ای است که مایه قطع جریان باد شده و از برپایی صدا و ورود هنگام به تو یا درون کابین جلوگیری می‌کند. ولی toyota از سیستم‌های ایجادکننده‌ی صدا نیز در این خودرو کاربرد کرده است. صدای مکش هوا به تو یا درون و صدای بهبودیافته‌ی پیشرانه تنها ۲ مدل از سیستم‌های تعبیه‌شده در این خودرو است که متناسب با تغییر شرایط و حالات رانندگی با برپایی صداهایی متفاوت، راننده و سرنشینان را به وجد می‌آورد. برای انتقال هرچه بهتر صدای پیشرانه به راننده و سرنشینان، toyota از سیستم صوتی JBL برای آوالون ۲۰۱۹ کاربرد کرده است.

این سدان خوشگل با دو گونه پیشرانه ۳.۵ لیتری ۶ سیلندر بنزینی و هیبرید، فرآوری و روانه بازارهای جهانی خواهد شد. نسخه‌ی بنزینی این خودروی ۶ سیلندر از سیستم تزریق دوگانه‌ی D4-S بهره می‌برد. toyota اعلام کرده است که توان خروجی این خودرو ۲۶۸ اسب بخار و گشتاور هنگام ۳۳۵ نیوتن‌متر خواهد بود. این در حالی است که همین پیشرانه، در toyota کمری توان ۳۰۱ اسب بخار و ۳۳۵ نیوتن‌متر گشتاور فرآوری می‌کند.

درحالی‌که در نسخه‌های پیشین آوالون، وظیفه‌ی انتقال نیروهای محرکه بر دوش جعبه‌دنده ۶ سرعته خودکار بود؛ toyota این بار پا را فراتر گذاشته و از جعبه‌دنده ۸ سرعته خودکار کاربرد کرده است. به گفته‌ی مسئولان این شرکت، آوالون جدید بسیار پربازده‌تر و مصرف سوخت بهینه‌تری در سنجش با نسخه‌های پیشین خود دارد. در تیپ‌های تورینگ و XSE، برای انتقال بیشینه توان و سرعت در زمان رانندگی، از سیستم جا دنده دستی پشت فرمان (Shifte paddle) برای این جعبه‌دنده‌ی ۸ سرعته کاربرد می‌شود.
رونمایی toyota آوالون 2019 در دیترویت
ولی نسخه‌ی هیبریدی این خودرو به پیشرانه‌ی ۲.۵ لیتری دست نویس ۴ سیلندر و یک پیشرانه‌ی دوموتوره‌ی هیبریدی همراه با گردآور‌ی باتری‌های نیکلی مجهز خواهد بود. گردآور‌ی باتری به‌جای قرارگیری در زیر صندوق‌عقب، این بار در زیر صندلی‌ عقب خودرو تعبیه شده و بنا بر ادعای toyota تمام سیستم‌های دخیل در بخش پیشرانه‌ی الکتریکی با کاهش سایز و وزن روبرو شده‌اند. هرچند مسئولان شرکت toyota از بهبود مصرف سوخت و میزان توان پیشرانه در آوالون ۲۰۱۹ با پیشرانه‌ی ۶ سیلندر بنزینی گفتگو به میان آورده‌اند؛ ولی آمار و اطلاعات ریزبین در این زمینه اعلام نشده است. مصرف سوخت ترکیبی مدل حال آماده آوالون در هر ۱۰۰ کیلومتر برابر ۶ لیتر است.

بسیاری از بخش‌های تو یا درون کابین با الگوبرداری از toyota کمری بوده است؛ هرچند به نظر می‌رسد که آوالون ۲۰۱۹ از طراحی متفاوتی در کنسول میانی و دکمه‌های لمسی هنگام بهره می‌برد. به‌سرنویس اگزمپل برای مقال در نسخه‌ی لیمیتد این خودرو از چوب طبیعی و تریم‌های آلومینیومی کاربرد شده است.

در بالاترین نقطه‌ی داشبورد یک صفحه‌نمایش لمسی ۹ اینچی با توانایی پیوندیدن به opel کارپلی در تمام نسخه‌های این خودرو تعبیه شده و بدین ترتیب toyota آوالون نخستین خودروی این غول خودروسازی جهان به شمار می‌آيد که از پیوندیدن سر راست تلفن همراه بهره‌مند است؛ هرچند کاربران سیستم عامل اندروید همچنان از این برتری به نصیب خواهند ماند. این خودرو همچنین به سیستم ارتباطی و صوتی الکسا آمازون نیز متصل شده و امکان ارسال فرمان ها صوتی در مواقع باره نیاز از سوی راننده و سرنشینان را فراهم می‌کند تا خودرو تنها با دستورات صوتی و به‌چهره مهار از راه دور روشن، قفل و باز شود. از دسته دیگر امکانات و فناوری‌های به‌کاررفته در این خودرو می‌توان به به کارگیری ۱۴ بلندگوی باکیفیت، قابلیت شارژ بی‌سیم تلفن همراه و ۵ درگاه USB اشاره کرد. toyota از صفحه‌ی نمایش هدآپ با سایز ۱۰ اینچ نیز در این خودرو کاربرد کرده تا راننده علاوه بر دسترسی به اطلاعات خودرو بر روی صفحه‌نمایش ۷ اینچی پشت فرمان که با رنگ‌های مختلفی تزئین ‌شده‌ است، از پسینیان چگونگی خودرو حین رانندگی باخبر باشد.
رونمایی toyota آوالون 2019 در دیترویت

در بخش ایمنی نیز toyota به‌واقع سنگ تمام گذاشته است. به کارگیری ۱۰ ایربگ، سیستم ترمز اضطراری پس از تشخیص عابران پیاده، کروز مهار تطبیقی، رادار جنبش میان خطوط، نوربالای خودکار چراغ‌های جلو و رادار نقطه کور در این خودرو انجامیده آوالون ۲۰۱۹ به یکی از ایمن‌ترین خودروهای این شرکت معتبر ژاپنی تبدیل شود. بسته به تیپ و نسخه‌ی این خودرو، امکانات دیگری مانند دوربین ۳۶۰ درجه، سنسورهای خودروگاه و سیستم ترمز جهت بازداری از برخورد خودرو از پشت نیز برای آوالون در نظر گرفته شده است.

رویهمرفته به نظر می‌رسد toyota به گفته خود برای تغییر در آوالون و ساختن خودرویی مجهزتر و لوکس‌تر نسبت به مدل‌های پیشین کنش کرده و مدل ۲۰۱۹ این خودروی ژاپنی، لذت رانندگی را به معنای حقیق واژه به سرنشینان خود هدیه می‌کند. چشمداشت می‌رود toyota طرح پیش‌فروش این خودروی خوشگل و نیرومند را تا پیش از پایان بهار امسال میلادی، آغاز کند.

در پیوستگی می توانید ویدیو مربوط به toyota آوالون ۲۰۱۹ را ببینید.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام