سایت جامع خودرو در ایران


» سرانجام نامعلوم طرح جدید شدامد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶

سرانجام نامعلوم طرح جدید شدامد

دسته بندی : اخبار ویژه ، خودرو ، طرح جدید ترافیک تاریخ : پنج شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۶


به گزارش« تازه ها خودرو » ، اجرای طرح جدید شدامد در سال ۹۷ به‌رغم کشمکش میان موافقان و مخالفان جدی هنگام هنوز نامشخص است. شهربانی راهور به‌سرنویس یکی از اعضای شورای شدامد شهر تهران اجرای طرح جدید را در سال۹۷ نشدنی می‌داند و با اجرای هنگام مخالف است و پافشاری دارد این طرح در سال ۹۷ اجرایی نخواهد شد ولی شهرداری تهران بر اجرای این طرح از سال آینده پافشاری دارد و معتقد است موافقت تمام نهادهای پیوسته را در این باره جلب کرده است. درحالی که تا امروز هیچ‌گونه لایحه و مستنداتی درباره طرح شدامد جدید به شورای اسلامی‌ شهر تهران نرسیده است و اعضا همچنان از جزئیات طرح بی‌آگاهی هستند.

محدوده طرح شدامد

محدوده طرح شدامد

شورای‌شهر‌ بدون طرح جدید

محمد علیخانی ، رئیس کمیسیون آبادانی و حمل‌و‌نقل شورای اسلامی شهر تهران در گفت‌وگو با روزنامه «دنیای‌خودرو» درباره روند بررسی و اجرایی شدن طرح جدید محدوده شدامد تهران گفت: «شهرداری تاکنون هیچ طرح، لایحه و مستنداتی از نتایج پژوهش ها و بررسی‌های خود به شورای‌شهر‌ ارائه نکرده و تنها لایحه نرخ ورود به محدوده را به شورای‌شهر‌ ارسال کرده است.»

علیخانی با پافشاری‌بر این که شورای‌شهر‌تهران در حال آماده نمی‌تواند هیچ‌گونه نظری درباره نرخ‌های پیشنهادی داشته باشد، سرنویس کرد: «شورای‌شهر‌ چشم براه است شهرداری طرح را همراه با پیوست‌های مطالعاتی و ترافیکی ارسال کند تا اعضا بدانند چه میزان نرخی را باید تصویب کنند. تا زمانی‌که شورای‌شهر‌تهران طرح را ندیده است، نمی‌تواند هنگام را تایید کند.»

دویی‌نظر شهربانی راهور و شهرداری

دستیار اجتماعی شهربانی راهور ناجا مجددا بر اجرایی نشدن طرح شدامد جدید در سال آینده پافشاری کرده و گفت: «بی گمان با طرح شدامد جدید مسئولان نمی‌توانند پاسخگوی نیاز ساکنان همان منطقه باشند. شهربانی معتقد است باید کار کارشناسی دقیقی روی این طرح انجام شود.»

سرهنگ‌عین‌الله جهانی در بخشی‌از گفتگو‌های خود به ناتوانی‌های طرح جدید اشاره کرد و افزود: «این طرح شدامد جدید بی گمان فرزانش وجودی برپایی محدوده طرح شدامد را زیر سوال خواهد برد. باتوجه به شمار خودروهای ورودی و آلودگی ایجادشده به‌هیچ‌وجه این طرح مثبت نیست و زمینه ها ناخشنودی، افزایش آلودگی و درنهایت عدم مهار شدامد را به همراه خواهد داشت.»

پس از اعلام نظر قاطع شهربانی راهور، دستیار حمل‌ونقل و شدامد شهرداری تهران از رایزنی‌های کافی با نیروی انتظامی درخصوص طرح شدامد جدید تازه ها داد و اعلام کرد: «طرح با نظرات بخش‌های گوناگون با اصلاحاتی اجرا می‌شود.»

محسن پورسیدآقایی در واکنش به اظهارات شهربانی راهور اظهار کرد: «یکی از همکاران شهربانی اطلاعات کافی را در این زمینه نداشته و بهتر است به گفتگو‌های سخنگوی شهربانی اشاره کنیم که مطرح کرده مسئولیت شدامد با شهرداری و شورای‌عالی شدامد است و نیروی انتظامی نیز عضوی از شورای عالی شدامد محسوب می‌شود.»

این در حالی است که پس از اظهارات وی، یک مقام آگاه در نیروی انتظامی به «دنیای‌خودرو» اعلام کرد موضع شهربانی همچنان همان است و مخالف اجرای طرح بوده و اجرای هنگام را در سال۹۷ غیرعملیاتی می‌داند.

علیخانی، عضو کمیسیون حمل‌و‌نقل شورای‌اسلامی‌شهر تهران درباره تفاوت نظر شهربانی راهور و شهرداری تهران اظهار کرد: «شهربانی و راهنمایی‌و‌رانندگی عضو شورای شدامد تهران است و حق دارند در این‌باره اظهار‌نظر کارشناسی و نظر مخالف خود را اعلام کنند.»

وی با اشاره به اینکه طرح‌های پیشین همیشه تا فروردین ماه اعتبار داشتند بنابراین هنوز برای تصویب طرح فرصت باقی است، تصریح کرد: «شهرداری تا هنگام زمان تلاش می‌کند و امید دارد طرح تصویب شود. شورای‌شهر‌ نیز تازمانی‌که مستندات نداشته باشد، نمی‌تواند درباره تصویب یا رد هنگام نظر بدهد.»
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام