سایت جامع خودرو در ایران


» ایران دوچرخ با نخستین سه‌چرخ برقی به رایدکس آمد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶


به گزارش« آگاهی ها خودرو » ، شرکت ایران دوچرخ به‌سرنویس یکی از زیرمجموعه‌های گروه بهمن در سال ۱۳۴۹ به‌منظور فرآوری گونه ها دوچرخه و موتورسیکلت گازی و دنده‌ای با همکاری فنی و بازرگانی شرکت‌های سرشناس و بزرگی چون peugeot فرانسه و یاماها موتور سیکلت ژاپن راه اندازی شد. عملیات ساختمانی و تاسیساتی و نصب خودرو‌آلات نزدیک دو سال به درازا انجامید و شرکت از سال ۱۳۵۱ عملا بهره‌برداری از گردآور کارخانه‌های خود را در شهر صنعتی البرز در نزدیکی قزوین آغاز کرد.

ایران دوچرخ

ایران دوچرخ

کارخانه ها شرکت در زمینی به گستره ۲۵هزار مترمربع واقع شده که مجموعا ۱۴هزار و ۵۰۰ مترمربع سالن و ساختمان‌های اداری و خدماتی احداث ‌شده است.

ایران دوچرخ امروزه با داشتن پرسنل کارآزموده و کارآزموده و گنجایش سالانه ۱۲۵هزار دستگاه گونه ها موتورسیکلت و ۲۰۴هزار دستگاه گونه ها دوچرخه، یکی از بزرگ‌ترین کارخانه ها فرآوری دوچرخه و موتورسیکلت در ایران و یکی از مهم‌ترین صادرکنندگان موتورسیکلت به کشورهای همسایه مانند افغانستان، عراق و پاکستان است.

شرکت ایران دوچرخ «IRDOCO» با داشتن یکتا پژوهشی «R&D» و با به کارگیری سیستم‌های کامپیوتری، واحدهایی از قبیل بخش رنگ، آبکاری، آزمایشگاه فیزیک و کیمیا و سه خط مونتاژ، عملیات فرآوری گونه ها موتورسیکلت و دوچرخه را انجام می‌دهد.

شرکت ایران دوچرخ به‌خاطر توانمندی‌های علمی و فنی موجود در خود به‌سرنویس یکی از صادرکنندگان گواهینامه‌های کیفیت و استاندارد از طرف سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران گزینش‌ شده است، به‌نحوی‌که بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده موتورسیکلت و دوچرخه از آزمایشگاه‌های این شرکت برای سنجش میزان رعایت استانداردهای چندگانه کاربرد می‌کنند.

با پروا به اینکه هدف اصلی احداث این شرکت در آغاز تمرکز روی فرآوری دوچرخه بود ولی با پروا به تغییراتی که در بازار دوچرخه‌ها برپایی و دوچرخه به محصولی ویژه تبدیل شد و پیشباز گذشته والدین برای خرید دوچرخه برای فرزندانشان کاهش یافت، بنابراین شرکت ایران دوچرخ نیز از گستره فرآوری دوچرخه کنار کشید و راهبرد تنوع محصولات را در پیش گرفت.

بنابراین این شرکت در حال آماده با داشتن بهره چهار‌درصدی از بازار پرتنوع موتورسیکلت‌ها قصد دارد محصولاتی نوآورانه که کمتر شرکتی وارد گستره فرآوری یا واردات آنها تکاپو می‌کند، وارد شوند.

این شرکت در چند سال بازپسین به تازگی به‌سرنویس نخستین شرکت ایرانی به سمت فرآوری دوچرخه‌های برقی جنبش کرد و در حال آماده به‌جای فرآوری دوچرخه‌های عادی، دوچرخه برقی فرآوری می‌کند که امکان جمع شدن دارد تا حمل‌ونقل دم آسان شود و بتوان دم را در کمینه فضای موجود جا داد.

همان‌طور که گفته شد در حال آماده تمرکز اصلی ایران‌دوچرخ روی فرآوری گونه ها موتورسیکلت‌ها بوده و نتیجه این سیاست فرآوری ۹ مدل گوناگون موتورسیکلت انژکتوری است.

این موتورسیکلت‌ها دربرگیرنده مدل طرح honda آزماست که با پیشرانه‌های ۱۲۵، ۱۵۰ و ۲۰۰ سی‌سی و با موتور سیکلت انژکتوری عرضه می‌شود. این شرکت موتور سیکلت شهری با موتور سیکلت ۱۵۰ سی‌سی هم دارد که نما دم امسال به‌روزرسانی شده است و هم‌اکنون از نما گیرا‌تری بهره می‌برد.

یکی دیگر از محصولات ایران دوچرخ، موتور سیکلت کراس این شرکت است که حجم پیشرانه دم ۲۵۰ سی‌سی است. با پروا به تدارکات انجام‌شده به‌زودی از پیشرانه‌هایی کاربرد خواهد کرد که توانایی پاس کردن استاندارد یورو چهار را که به‌تازگی اجرای دم اجباری شده است، خواهد داشت.

این شرکت در فرآوری چهار چرخ‌های موتوری یا ATVها در طی سال‌های بازپسین به تازگی تکاپو‌هایی داشته است که نتیجه دم فرآوری چهار مدل چهار چرخ بوده که مجهز به پیشرانه‌های ۱۵۰، ۲۵۰، ۳۰۰ و ۵۰۰ سی‌سی هستند، البته برنامه‌هایی برای فرآوری چهارچرخ‌هایی با توان بیشتر هستی دارد ولی همزمان پیمان است که چهارچرخ‌های با حجم موتور سیکلت کمتر رفته‌رفته از محصولات ایران دوچرخ حذف شود. لازم به ذکر است که چهارچرخ‌های این شرکت به‌جای گیربکس‌های متداول از سیستم انتقال قوت پیوسته یا CVT کاربرد می‌کند.

این شرکت درزمینه خدمات پس از فروش نیز تکاپو‌های مثبتی انجام داده از معدود تولیدکنندگانی است که قطعات تعویضی خود را با بسته‌بندی ویژه و هولوگرام اصالت کالا عرضه می‌کند.

بنابراین مشتریان این شرکت می‌توانند با گمان راحتی‌تری در مدت‌زمان طولانی از محصولات ایران دوچرخ کاربرد کنند و این اطمینان را داشته باشند که در چهره ویرانی یا فرسوده شدن قطعات، می‌توانند از قطعاتی که بدست کارشناسان این شرکت که کیفیت قطعات را باره تایید پیمان داده‌اند، کاربرد کرد. ولی نکته مثبتی که این شرکت در نمایشگاه رایدکس با خود به‌همراه آورده بود، نخستین سه‌چرخ برقی بود که بدست این شرکت فرآوری و عرضه می‌شود.

نکته مهم و قابل توجهی که در طراحی این سه‌چرخ رعایت شده، امکان به کارگیری این سه چرخ بدست کسان دارای ناتوانی جسمی است. صندلی پیمان داده‌شده روی این سه‌چرخ امکان به کارگیری دم برای این کسان از جامعه را فراهم می‌کند؛ موردی که در دیگر موتورسیکلت‌های برقی دم را تماشا نمی‌کنیم.

همچنین این سه چرخ با پروا به موتور سیکلت پرتوان ۵۰۰ واتی خود می‌تواند به‌سرنویس وسیله حمل‌ونقل بار در تو یا درون کارخانه‌ها کاربرد شود. دیگر ارمغان ایران دوچرخ به‌سرنویس نماینده گروه بهمن در نمایشگاه رایدکس دو دستگاه اسکوتر با نما گیرا بودند که پیمان است به محصولات این تولیدکننده اضافه شوند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام