سایت جامع خودرو در ایران


» نخستین دوچرخه خورشیدی بدست داتیس‌خودرو وارد بازار شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶


به گزارش« تازه ها خودرو » ،  دوچرخه‌های خورشیدی درحالی وارد چرخه حمل‌و‌نقل می‌شوند که پیش‌از این دوچرخه و موتورسیکلت‌های برقی با باتری‌های قابل‌شارژ به‌سرنویس راهکاری برای کاهش آلودگی هوا در کلانشهرها مطرح و اقدامات حمایتی گسترده‌ای برای ورود این دست از وسایل‌نقلیه پاک به چرخه حمل‌و‌نقل انجام شده بود.

با این‌حال نیاز به شارژ همیشگی باتری در دوچرخه‌ها و موتورسیکلت‌های برقی و نبود زیرساخت‌های لازم و پسندیده شهری در زمینه تامین ایستگاه‌های شارژ باتری، به کارگیری این وسایل را تاحدی با چالش روبرو کرده است.

دوچرخه خورشیدی

دوچرخه خورشیدی

حال داتیس‌خودرو به‌سرنویس نماینده انحصاری دوچرخه‌های خورشیدی لئوس ایتالیا، نخستین دوچرخه‌های سولار را در چهارمین نمایشگاه ایران‌رایدکس عرضه کرده است.

زادروز علینقی، مدیرعامل هلدینگ داتیس هدف از عرضه این فرآورده ویژه در ایران را اهمیت جستار پیرامون‌زیست و حفظ هنگام برای گردآور داتیس‌خودرو می‌داند و می‌گوید: «داتیس‌خودرو پیش‌از هر شرکت و گردآور‌ای جنبش به سوی هوای پاک را مدنظر قرارداده است و درهمین راستا با عبور از دوچرخه‌ها و موتورسیکلت‌های برقی که برای ادامه جنبش نیاز به شارژ دارند، دوچرخه‌های خورشیدی را روانه بازار کرده است تا گام بزرگ‌تری در جهت حفظ پیرامون‌زیست و راحتی مصرف‌کنندگان بردارد.»

وی ویژگی دیگر این دوچرخه‌ها را به کارگیری باتری‌های قابل‌شارژ می‌داند و می‌گوید: «باتری قابل‌شارژ این دوچرخه‌ها هیچگاه تمام نمی‌شود و به‌راحتی می‌توان از امکان شارژ آنها بدست نور خورشید کاربرد کرد.»

مدیرعامل داتیس‌خودرو به‌سرنویس نماینده انحصاری برند ایتالیایی لئوس (LEAOS) در ایران می‌گوید: «با ورود دوچرخه‌های خورشیدی فصل جدیدی از حمل‌و‌نقل ، اسپورت و سبک زندگی در میان ایرانی‌ها گشوده خواهد شد.»

شرکت داتیس‌خودرو که پیش‌از این با ارائه خدمات ویژه به خودروهای هیبرید و سبز گام‌های مثبتی برای کاهش آلودگی هوا و حفظ پیرامون‌زیست برداشته است، با دریافت نمایندگی انحصاری دوچرخه‌های دست‌ساز و خورشیدی لئوس در ایران، پای این فرآورده جدید و ویژه را علاوه‌بر ایتالیا، آلمان، آمریکا و اتریش به ایران باز کرده تا رویای به کارگیری دوچرخه‌های برقی بدون تمام شدن شارژ برای دوچرخه‌سواران پژوهنده یا پژوهشگر شود.

به‌گفته علینقی، دوچرخه‌های لئوس علاوه‌بر شارژ با سلول‌های خورشیدی با برق شهری هم شارژ می‌شوند و هنگام جنبش سرعتشان به ۴۵کیلومتر در ساعت می‌رسد.

داشتن نمایشگر دیجیتال و ترمزهای هیدرولیک در کنار بدنه دست‌ساز و شیک که در مدل‌های سفارشی هم امکان فرآوری دارد، بیانگر تلفیق هنرمندانه دانش و هنر ایتالیاست. آمیزه ای ملوس برای آنهایی که به پیرامون‌زیست، شدامد و سلامتی‌ خود اهمیت می‌دهند و در هر شرایطی می‌خواهند لوکس زندگی کنند.
علینقی با پافشاری بر اینکه گسترش حمل‌و‌نقل پاک از نخستینگی‌های اصلی داتیس‌خودرو است، اشاره‌ای هم به برپایی نخستین تعمیرگاه هیبرید کشور بدست این شرکت می‌کند و می‌گوید: «نخستین تعمیرگاه تخصصی خودروهای هیبرید بدست داتیس‌خودرو راه‌اندازی شده است و به تمام خودروهای هیبرید از هر دو برند toyota و hyundai خدمات استاندارد ارائه می‌دهد.»
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام