سایت جامع خودرو در ایران


» تعریف جدید از خودروی لوکس در بازار ایران‌! ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


به گزارش« تازه ها خودرو » ، با افزایش تعرفه واردات خودرو و رسیدن به نزدیک دوبرابر نسبت به پیش و حذف خودروهایی با بها بیش از ۴۰هزاردلار، کم‌کم خودروهای کلاس‌میانه با افزایش بها روبرو می‌شوند، همچنین با حذف لوکس‌ها از بازار‌، کلاس‌میانه‌ها در نقش خودروهای لوکس نما می‌شوند.

در‌حالی‌که تا چند ماه بیش گران‌ترین خودروهای کلاس‌میانه با قیمتی در نزدیکی محدوده ۳۰۰میلیون‌تومان به بازار عرضه می‌شدند، حال با افزایش تعرفه‌ها و همچنین بها لوکس‌ها‌، خودروهای کلاس‌میانه در محدوده قیمتی تا ۴۰۰میلیون‌تومان پیمان گرفته‌اند و کم‌کم جای خودروهای لوکس را خواهند گرفت‌.

خودروی لوکس در بحث قیمتی تعریف می‌شود نه در حجم موتور سیکلت

lexus

مثلا چند‌ماه پیش lexus ان‌ایکس در محدوده قیمتی ٣۵٠تا ٣٨٠ میلیون‌تومان پیمان داشت، حال این روزها باید خودروهای کره‌ای و ژاپنی کلاس‌میانه را در این بازه بها خریداری کرد و به‌نوعی آنها در محدوده قیمتی لوکس‌ها پیمان گرفته‌اند زیرا خودرویی همانند lexus ان‌ایکس که از مدل‌های کف بازار لوکس‌ها بود، این روزها در محدوده قیمتی ۶٢٠ تا ۶۵٠ میلیون‌تومان به‌فروش می‌رسد‌.

بدین‌ترتیب وقتی در بازار با افزایش شدید بها‌ها روبه‌رو می‌شویم، به راستی تمام سگمنت‌ها یک پله جهش می‌کنند و یک رده بالاتر می‌روند.

با این اوضاع بها خودروهای لوکس ۴سیلندر به محدوده لوکس‌های شش و هشت‌سیلندر پیشین رسیده است و از دم طرف بها خودروهای کلاس‌میانه از برند‌های toyota‌، kia‌، hyundai‌، mitsubishi‌، nissan و renault به محدوده قیمتی خودروهای لوکس پیشین وارد شده است‌.

این در حالی است که بودجه خانوارها افزایش نیافته و از این روی آنها ناچار هستند به‌انگیزه افزایش تصاعدی بها‌ها خودروی یک یا دو کلاس پایین‌تر از پیش را با همان میزان پول به‌دست آورند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام