سایت جامع خودرو در ایران


» خط و نشان رئیس سازمان پیرامون زیست برای خودروسازان ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶

خط و نشان رئیس سازمان پیرامون زیست برای خودروسازان

دسته بندی : خودرو تاریخ : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶


خط و نشان رئیس سازمان پیرامون زیست برای خودروسازان
رئیس سازمان نگهداری پیرامون زیست از تصویب آیین نامه اجرایی قانون هوای پاک تا پایان امسال آگاهی ها داد و گفت: بر پای بست این قانون، سال آینده از فرآوری خودروهای غیراستاندارد در کشور جلوگیری می کنیم.

به گزارش ایرنا، عیسی کلانتری در حاشیه نشست کارگروه آلودگی هوای تهران در جمع خبرنگاران افزود: قانون هوای پاک در حال اجرایی شدن است و بر پایه این قانون با خودروسازانی که خودروی غیراستاندارد فرآوری می کنند، برخورد خواهد شد.
وی تصریح کرد: کارخانه ها خودروسازی بر پایه پول و قدرتی که دارند، بر قانون غلبه می کنند ولی ما باید استوار در برابر آنها بایستیم.
کلانتری همچنین با اشاره به آلودگی هوای تهران اظهار کرد: با پروا به اینکه بیش از دو سوم آلودگی هوای تهران برآمده از آمدوشد خودروهای گازوئیلی است و این خودروها عمدتا فرسوده و از رده بیرون هستند تنها راه جلوگیری از آلودگی هوای این شهر در فصل سرما و وارونگی دما، نوسازی و از رده بیرون کردن این خودروها است.
وی افزود: شمار خودروهای گازوئیلی و فرسوده شهر تهران نزدیک ۶۰ تا ۶۵ هزار دستگاه پیش بینی می شود که سه هزار دستگاه از این شمار اتوبوس های فرسوده شرکت یکتا هستند.
کلانتری درباره عوامل آلوده کننده هوای شهر تهران در فصل سرما گفت: موتورسیکلت ها ۱۱ درصد، خودروهای شخصی ۳ درصد و کارخانه ها و خانه ها مسکونی نیز نزدیک ۲۰ درصد در فرآوری آلاینده ها نقش دارند.
به گفته وی، البته در حال آماده از ورود کامیون های فرسوده به شهر تهران جلوگیری می شود، ولی اتوبوس های فرسوده به انگیزه نیاز ترابری همگانی هنوز در حال آمدوشد هستند که دولت در نظر دارد که ناوگان همگانی را هم نوسازی کند.
کلانتری درباره منتفی شدن طرح جفت و فرد با پروا به کارایی پایین خودروهای شخصی در آلودگی هوا نیز گفت: طرح جفت و فرد در فصل سرما نقشی در آلودگی هوا ندارد و تنها برای مدیریت شدامد اجرا می شود.

پوشیدن در تامین حق آبه پیرامون زیست
دستیار رئیس جمهوری همچنین درباره تامین حق آبه های زیست محیطی برای جلوگیری از آلودگی هوا گفت: بر پای بست اعلام وزارت نیرو حق آبه پیرامون زیست کشور در نزدیک ۱۱ میلیارد مترمکعب است که عمدتا مربوط به تالاب ها و رودخانه هاست و در تهران حق آبه زیست محیطی خیلی کم داریم.
وی با بیان اینکه اکنون بخش بزرگ ای از سدها خالی است افزود: وقتی آب نیست باید در پیش درآمد آب شرب مردم و پس حق آبه کشاورزی و پیرامون زیست تامین شود ولی در جایی که آب کافی باشد به مقدار استاندارد حق آبه های زیست محیطی را در نظر می گیریم.
کلانتری با اشاره به سفر خود به اسپاهان گفت: سد زاینده رود ۷۰ میلیون مترمکعب آب دارد به این چم(cham ) که برای کشاورزی و گاوخونی، آبی ندارد.
وی اضافه کرد: صنایع رویهمرفته نزدیک ۲٫۳ درصد منابع آبی (برابر ۲ میلیارد مترمکعب) مصرف می کنند ولی در برابر نزدیک ۴۰ درصد فرآوری ناخالص درونی را دارند.
کلانتری در پیوسته از آگاهی ها حذف بودجه گرد و غبار خوزستان اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: خوزستان باید دست کم ۲ میلیارد مترمکعب حق آبه زیست محیطی داشته باشد که این نیاز اکنون تامین نمی شود.
به گفته وی، وقتی تالاب شادگان که ۵۰۰ هزار هکتار گستره دارد به ۸۰ هزار هکتار کاهش می یابد، گستره خشک شده این تالاب سرآغاز ریزگرد می شود.
وی پیوسته داد: رودخانه کارون در خوزستان تابستان ها توان خودپالایی را از دست می دهد به انگیزه اینکه آبی که در رودخانه جریان دارد کمتر از نیازهای زیست محیطی هنگام است.

با طرح انتقال آب خزر موافقیم
دستیار رئیس جمهوری همچنین درباره طرح انتقال آب خزر به سمنان گفت: با بن طرح مخالفتی نداریم، ولی دستور شیرین سازی آب دریا در شمال را نمی دهیم.
وی با بیان اینکه وزارت نیرو حق آبه این طرح را تخصیص داد،ه افزود: دستور نمی دهیم آب دریا را در شمال شیرین و منتقل کنند و باید آب شور انتقال داده شود کلانتری در پیوسته درباره تعطیلات زمستانه مدارس نیز گفت: این طرح پیشنهاد سازمان پیرامون زیست بوده و برای تصویب هنگام باید در دولت تصمیم گیری شود.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام