سایت جامع خودرو در ایران


» دومین خودروسازی اروپا پشتیبان پنجمین همایش خودرو ایران ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶


به گزارش« آگاهی ها خودرو » به نقل از دبیرخانه پنجمین همایش فرامرزی صنعت خودرو ایران، گروه PSA یا همان peugeot – citroen شریک صنعت خودروسازی کشور که با هر دو قطب خودرویی ایران سال ها است همکاری تنگاتنگی دارد این بار به سرنویس پشتیبان پنجمین همایش خودرو ایران شناسایی شد.

پنجمین همایش فرامرزی صنعت خودرو ایران یکی از رویدادهای مهمی است که در واپسین روزهای بهمن ماه جاری برگزار خواهد شد و حضور شرکت های صاحب نام و برند مانند peugeot، citroen، renault، بنز، اسکانیا، فولکس واگن واگن، hyundai و بسیاری دیگر از بزرگان صنعت خودرو می تواند این همایش را بسیار پر بار تر از سال های گذشته کرده و اهداف برگزار کنندگان را پژوهنده یا پژوهشگر کند.

شرکت های تشکیل دهنده گروه PSA از نخستین شرکای خودروسازان ایران بودند که پس از رفع تحریم های خودرویی برای تفاهم و انعقاد پیمان نامه جدید با خودروسازان ایرانی پای به ایران گذاشته و قراردادهای فرآوری خودروهای جدید خود با Iran KHodro و سایپا را پایانی کردند.

“پی.اس.ای” گروهی پرکار در زمینه خودروسازی و ترابری فرانسوی است که خودروهای تولیدی خود را، تحت برندهای peugeot، citroen، دی اس، اوپل و واکسول عرضه می‌کند.

شرکت پی‌اس‌ای در سال ۱۹۷۶ راه‌اندازی شد و در حال آماده، پس از گروه فولکس واگن‌واگن، دومین خودروسازی بزرگ اروپا به‌ شمار می‌آید، همچنین این شرکت در سال ۲۰۱۰ به‌ سرنویس هشتمین شرکت خودروسازی جهان، بر پایه شمار دستگاه‌های تولیدی، شناخته شد. دفتر مرکزی شرکت پی‌اس‌ای در شهر پاریس پیمان دارد و سهام دم در بازار بورس یورونکست پاریس معامله می‌شود.

پس از تفاهم ایران با ۶ نیرو جهانی بر سر برنامه هسته‌ای ایران موسوم به برجام در سال ۲۰۱۵، ماه‌ها مذاکرات میان مدیران Iran KHodro و پی‌اس‌ای انجام شد و درنتیجه در سال ۲۰۱۶ شرکت مشترک جوینت ونچر ایکاپ با بهره ۵۰٪ Iran KHodro، ۵۰٪ peugeot در تهران تأسیس شد و peugeot پس از برونرفت از بازار ایران در سال ۲۰۱۲، با سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیون یورویی در سال ۲۰۱۶ به ایران بازگشت.

هدف از تأسیس این شرکت، فرآوری و واردات محصولات peugeot به بازار ایران می‌باشد. همچنین با مذاکرات جداگانه citroen و سایپا در همین دوره، بخشی از کارخانه سایپا کاشان با سرمایه‌گذاری citroen برای فرآوری محصولات این شرکت در گزین کردن citroen پیمان گرفت. پیش از آغاز این مذاکرات، پی‌اس‌ای با تأسیس نمایندگی سر راست دی اس در تهران، به طور مستقل به بازار ایران وارد شد.

در حال آماده peugeot شریک کهنه Iran KHodro با پیمان نامه جوینت ونچر جدید خود مشارکتی تازه را برای فرآوری و صادرات محصولات جدید در ایران تعریف کرده است و شاید بتوان ادعا کرد که خودروی peugeot ۲۰۰۸ این شرکت مشترک نخستین میوه برجام و یا همان توافق هسته ای است که وارد بازار شده است.

peugeot بیش از ۳ دهه پیشینه حضور در بازار ایران را به سرنویس شریک بازرگانی Iran KHodro را دارد و حال با تعریف جدید در این شراکت می توان امیدوار بود که این شرکت بتواند کارایی خوبی در روند خودروساز شدن صنعت خودروی ایران بازی کند.

در دم سوی و از گروه PSA شرکت citroen پیمان دارد که با خودروی زانتیای خود در بازار ایران خوش درخشید و این چشمداشت می رفت که مدل های جدید citroen جای زانتیا را به خوبی پر کنند که البته این مهم هیچ وقت رخ نداد. برند citroen در بازار ایران تک ستاره ماند.

ولی پس از برجام این برند عضو گروه PSAنیز کوشش کرد از کاروان عقب نمانده و همپای peugeot وارد ایران شود. توافقات اولیه با سایپا و گرفتن سایت خودروسازی سایپا کاشان جزو نتایج تکاپو های این گردآور بزرگ خودروسازی بود و بر بنیاد شنیده های ما به زودی نخستین میوه برجامی این خودروساز و شریک ایرانیش نیز به بازار وارد می شود.

از دیگر اعضای خانواده بزرگ PSA می توان به برند لاکچری DS اشاره کرد. “دی اس” که از پیش از توافقات تازه بدست گروه آرین سرمایه وارد بازار ایران شده بود به سرنویس برندی مستقل توانسته است جایگاه خود را در بازار ایران استوار کرده و دیگر می توان ادعا کرد که این برند بدون نام بردن از peugeot و citroen نیز برای ایرانیان شناخته شده خواهد بود.

بی گمان همگی خانواده این گروه خودرویی فرانسوی، برای پنجمین همایش خودروی ایران برنامه ریزی های خوبی انجام داده اند و با پروا به پشتیبانی این گروه از برگزاری همایش، می توان امیدوار بود که نتایج پنجمین دوره همایش نتایج بهتری از دوره های ماقبل خود داشته باشد.

یاداور می شود که پنجمین همایش فرامرزی صنعت خودرو ایران ۲۴ و ۲۵ بهمن ماه جاری در مرکز همایش های فرامرزی برج زادروز تهران برگزار خواهد شد.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام