سایت جامع خودرو در ایران


» آغاز فرآوری کامیون C&C در ایران ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


قائم ‏مقام مدیرعامل شرکت آریادیزل در گفت ‏وگو با «دنیای خودرو» تازه ها داد

به گزارش« تازه ها خودرو » ، خودروهای کاروتجاری چینی گرچه در آغاز ورودشان به ایران در دوران تحریم‏ها به ‏سرنویس خودروهایی با کیفیت و بها پایین شناخته می‏شدند و برخی شرکت‏ها نیز با پروا به افت قوت خرید در بازار سراغ محصولات هرچه ارزان‏تر و بی‏کیفیت ‏تر چینی می ‏رفتند ولی در این میان بودند برخی شرکت‏های درونی که آماده به فروش محصولات بی‏ کیفیت نشدند.

طلایه‏ دار این شرکت‏ها آریا دیزل بود که پیش‌از تحریم‏ها به‏ طور سر راست با renault تراکس فرانسه همکاری می‏کرد و با آغاز تحریم‏ها به جای گزینش محصولات ارزان‏ بها و بی‏ کیفیت چینی، به همکاری با شرکت‏های معتبر چینی و واردات نمونه‏ های باکیفیت پرداخت که با نمونه ‏های اروپایی بیشترین هم‏خوانی را داشتند.

کامیون C&C

کامیون C&C

آریا دیزل پیمان است سی‌ اند سی را به خط فرآوری شرکت بیاورد تا با فرهنگ اروپایی به فرآوری دم‏ها بپردازد. در همین خصوص با مهدی نیازی، قائم‏ مقام مدیرعامل شرکت آریا دیزل گفت‏ وگویی داشته ‏ایم که دستاورد دم را در پیوستگی می‏خوانید.

آریا دیزل برنامه‏ای برای گسترش نمونه‏های C&C در بازار ایران دارد؟

دو مدل از آغاز همکاری با چینی‏ها از شرکت C&C در سبد محصولات آریادیزل هستی دارد و به بازار عرضه می‏شود؛ ۴*۲ و ۶*۴ کشنده. چند ماهی است که دو مدل دیگر از این محصولات را به سبد آریادیزل اضافه کرده ‏ایم؛ ۶*۴ تیپر که برای کارهای عمرانی و معادن کاربرد می‏شود و ۶*۲ باری که برای حمل بار کوتاه کاربرد دارد.

بها این دو فرآورده به همراه و مشخصات فنی پایانی شده، همچنین سفارش‏های این دو مدل گذاشته شده است که امیدواریم در اسفندماه برای نخستین بار کامیون‏های کمپرسی C&C را در بازار ایران داشته باشیم.

برتری خودروهای سی ‏اند سی‏ نسبت به دیگر برندهای چینی چیست؟

به‌انگیزه دم‏که قطعات اصلی و قطعات نیرومحرکه این برند دربرگیرنده سیستم‏های سوخت ‏رسان، ترمز و موتور سیکلت از نمونه‏ های اروپایی ازجمله کامینز هستند، این برند با پیشباز خوبی در ایران روبه ‏رو شد و مشتریان دم می‏توانند بدون نگرانی از خودروهای خود کاربرد کرده وبدون محدودیت به اروپا سفر ‏کنند و کار ترانزیت را انجام ‏دهند.

از سوی دیگر کامیون‏ سی ‏اند سی تنها کامیون‏ موجود در بازار ایران است که کارت ۵۵ تن را داراست و می‏تواند براساس شرایط استاندارد تا همین مقدار را بارگیری کند ولی از نظر جاده‏ ای هیچ کامیون چینی مجاز نیست بیش از ۴۰تن بار را حمل کند.

کامیون‏های سی‏ اند‏ سی ولی همانند کامیون‏های اروپایی روز گیتی ۴۴تن را حمل می‏کنند. این در حالی است که دیگر کامیون‏های چینی موجود در بازار مجاز به جابه ‏جایی ۴۰ و ۴۲ تن هستند. این جستار شرایط درآمدی را برای مالکان این خودروها بهتر می‏کند.

افرادی که براساس تناژ درآمدزایی می‏کنند، می‏توانند با این خودروها ۲تن بار بیشتری حمل کنند. گردانیدن استاندارد و سازمان‏های پیوسته بررسی‏های لازم ایمنی را روی این خودروها انجام دادند و مجوزی همانند renault فرانسه برای حمل ۴۴تن صادر کردند.

تمام این استقبالی را از سوی مشتریان این برند به همراه آورده که مشتریان تمام کامیون‏های موجود و در میان ‏راه ثبت ‏نام شده‌اند. برای مشتریان جدید هم این نوید را داریم که محصولات دم‏ها از نمونه ‏های فرآوری‏ درونی که از بهمن‏ ماه آغاز می‏شود، تحویل خواهد شد.

حتی این اطمینان را به مشتریان می‌دهیم در نمونه ‏های فرآوری تو یا درون کیفیت بیشتری را گواه خواهیم بود. زمانی که با فرهنگ فرآوری کامیون‏های renault ، مدل‏های سی‏ اند سی را فرآوری کنیم، مهار‏های بیشتری نسبت به گذشته و حتی نسبت به چینی‏ها خواهیم داشت.

به‌سرنویس یکی از شرکت‏هایی که به‌چهره هم‏زمان روی دو برند اروپایی و چینی کار می‏کنید، چگونگی کدام‏یک را در بازار بهتر ارزیابی می‏کنید؟

در‏حال‏ آماده به‌واسطه این‏که بها کامیون‏های اروپایی از بحث ارز پیروی می‏کند، کامیون‏هایی به حساب می ‏آیند که در شرایط اقتصادی کنونی، تامین مالی دم‏ها برای دارندگان کامیون سخت است.

از سوی دیگر با گذر از سومین سال عرضه کامیون‏های سی‏ اند‏سی به ایران بدست آریادیزل، انگاشت می‏کنیم توانستیم این ذهنیت را برای مردم به هستی بیاوریم که این کامیون‏های چینی کیفیت خوبی دارند و می‏توان به دم ها اعتماد کرد.

در مدت این سه سال در رکود شدید بازار خودروهای سنگین کامیاب به فروش ۸۶۰ دستگاه از نمونه ‏های سی‏ اند‏سی شدیم. بنابراین می‏توان گفت خودروهای چینی می‏توانند قابل چشم وهمچشمی با مدل‏های اروپایی باشند.

از چهار مدلی که پیمان است به بازار ایران عرضه شود، کدام‏یک روی خط فرآوری پیمان خواهد گرفت؟

با مدل ۴*۲ کشنده فرآوری را آغاز خواهیم کرد و از مرحله پس به فرآوری ۶*۴ کشنده خواهیم پرداخت. از نیمه دوم سال آینده تمام چهار فرآورده سی ‏اندسی‏ در بازار کارخانه آریاددیزل فرآوری خواهد شد.

برای آغاز چه چندی از این خودروها فرآوری خواهند شد؟

در‌حال‌آماده ال‏ سی‏ های مربوط به این سفارش‏ها را باز کرده ‏ایم و سفارشات دم‏ها را برای ۶ ماه گذاشته ‏ایم، فرآوری را با ماهی ۵۰ دستگاه در یک شیفت کاری آغاز خواهیم کرد ولی چشمداشت ما این است براساس تقاضای موجود در بازار تا ۶ ماه بتوانیم فرآوری را به ۸۰ دستگاه در روز افزایش دهیم.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام