سایت جامع خودرو در ایران


» بهره لاستیک‌ های وارداتی از بازار به ۱۵ درصد اندک می‌شود ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶


به گزارش« تازه ها خودرو » ، با افزایش ۱۵ درصدی فرآوری تایر در امسال، بهره بازار تولیدات درونی با ۵درصد رشد به ۶۵درصد از مجموع نیاز بازار رسید. این درحالی است که به‌گفته محمدرضا گنجی، رئیس انجمن‌صنفی صنعت تایر، مجموع گنجایش فرآوری تایرسازان درونی، امکان تامین ۸۵درصد از نیاز بازار را دارد و بهره ۶۵درصدی تایرهای ایرانی در بازار تنها به علت واردات بی‌رویه تایر به‌ویژه در سایزهایی بوده که کشور در فرآوری هنگام‌ها به خودکفایی رسیده‌ است.

محمدرضا گنجی ، رئیس انجمن تولیدکنندگان تایر

محمدرضا گنجی ، رئیس انجمن تولیدکنندگان تایر

محمدرضا گنجی درحالی از افزایش ۱۵درصدی گنجایش و فرآوری تایر در ۱۰ماه گذشته تازه ها داد که بر‌ پای بست آمارها پیش‌از این، ۶۰درصد از نیاز بازار بدست تولیدکنندگان درونی تامین می‌شد و واردکنندگان و برندهای بیگانه نیز بهره ۴۰درصدی در بازار تایر داشتند.

به‌گفته گنجی، با افزایش میزان فرآوری در کارخانه‌های تایرسازی کشور، امکان تامین ۸۵درصد از نیاز بازار تایر بدست تولیدکنندگان درونی فراهم شده است و در چهره عدم واردات در سایزهایی که امکان فرآوری آنها در کشور هستی دارد، تنها ۱۵درصد از بهره بازار در پسندیدن برندهای وارداتی پیمان خواهد گرفت.

وی با پافشاری بر اینکه به‌انگیزه واردات بی‌رویه تایر، تولیدکننده‌های درونی ناچار به دپوی کالای خود یا کاهش میزان تولیداتشان شده‌اند، می‌گوید: به‌سرنویس نمونه کویرتایر میزان فرآوری خود را ۱۸درصد کاهش داده و دیگر شرکت‌ها هم درصورت پیوسته فرآوری با روند پیشین، ناچار به انبار کالاها می‌شوند.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر، بها پسندیده تایرهای ایرانی درمقابل تایرهای وارداتی را که با نوسانات ارز دچار دگرگونی ها بزرگ‌قیمتی می‌شوند، انگیزه اصلی پیشباز بیشتر بازار از این تایرها دانست و گفت: در شرایط کنونی و باتوجه به نوسانات شدید بها ارز، واردکنندگان تایر از فروش کالا در بازار پرهیز می‌کنند و درنهایت تایر را با قیمتی به‌مراتب بالاتر از بها تمام‌شده به فروش می‌رسانند.

وی از عدم افزایش بها تایرهای درونی تا پایان امسال تازه ها داد و پافشاری کرد: تازمانی‌که تایرسازان از مواداولیه خریداری‌شده با ارز ارزان‌بها کاربرد می‌کنند، از نظر اخلاقی بها خود را افزایش نخواهند داد و بها تایرهای درونی تنها پس‌از آغاز فرآوری تایر با مواد اولیه‌ای که با بها جدید ارز خریداری شده است، افزایش خواهد یافت.

گنجی زمان افزایش بها برای تایرهای فرآوری تو یا درون را از سال آینده اعلام کرد و گفت: در چهره کاهش بها ارز و بازگشت هنگام به ترازمندی، تایر هیچ‌گونه افزایش قیمتی نخواهد داشت و تنها زمانی گواه افزایش بها خواهیم بودکه مواد اولیه تایرسازان با بها‌های جدید خریداری و تامین شوند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام