سایت جامع خودرو در ایران


» راه چند ساله در یک سال برای nissan ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶

راه چند ساله در یک سال برای nissan

دسته بندی : خودرو تاریخ : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶


راه چند ساله در یک سال برای nissan
وقتی جهان نوین آریا به سرنویس نماینده رسمی nissan تکاپو خود را در کشور آغاز کرد، بسیاری معتقد بودند این شرکت نوپا نمی تواند هنگام طور که باید و شاید نام و نشان nissan را دوباره بر سر زبان ها بیاندازد.

ولی حال با گذشت نزدیک یک سال از تکاپو جهان نوین با برند nissan در ایران، می بینیم که جهان نوین آریا تنها گزینه و بهترین گزینه برای nissan در ایران بوده است. معمولا وقتی شرکت خودرویی کار خود را در بازار کشور آغاز می کند، در سه سال نخست با مشکلاتی چون جلب اعتماد مشتریان، بهره پسندیده بازار، خدمات پس از فروش پسندیده و… روبرو است. ولی می بینیم که این شرکت به سرنویس نماینده رسمی nissan در یک سال توانست تا بیش از ۱۵ درصد از بازار خودروهای وارداتی را به خود وابستگی دهد. حال بسیاری معتقد هستند که برند nissan خود اعتباری بالا دارد و هر شرکتی می توانست این بهره بازار را برای کراس اوورهای nissan فراهم کند. بس است که به سال های گذشته بازگردیم و بهره بازار خودروهای nissan، هنگام هم به چهره مونتاژ تو یا درون و نمونه هایی وارداتی رصد کنیم. در اینجا می بینیم که در هنگام هنگام برخلاف باور عموم برای nissan، اتفاقا فروش قابل قبولی در بازار نداشته است و پس از پایان پروژه ماکسیما، رونیز و پیکاپ، عملا با شناسایی خودروهایی چون مورانو، قشقایی و تیانا، بهره بازار nissan به شدت کاهش پیدا کرد. این رویداد در حالی رخ داده است که شمار محصولات صفر کیلومتر nissan در هنگام هنگام بیشتر از شرایط کنونی بوده و هنگام بهره را به دست آورده است. ولی امروز شرکت جهان نوین آریا تنها با دو مدل خودرو و ۴ تیپ آپشنی، توانسته تا بهره بیش از ۱۵ درصد را از بازار وارداتی ها داشته باشد. اینجاست که مشخص می شود، تنها اعتبار nissan مایه فروش خوب خودروهای ایکس تریل و جوک نشده است. در بازار کنونی که ایکس تریل بیش از ۶ رقیب هم رده دارد و جوک هم نزدیک ۵ رقیب در کنار خود می بیند، جذب این شمار مشتری برای یک شرکت یک ساله بی پیشینه بوده است. البته که گروه جهان نوین در سال های گذشته به سرنویس یکی از اصلی ترین واردکننده خودرو در بازار آزاد شناخته شده و بدیهی است که با تجربه هنگام سال ها توانسته تا این کامیابی ها را به دست آورد. ولی تنها تجربه فروش گذشته نیست که nissan را امروز به سرنویس یکی از پرفروش ترین برندهای وارداتی هنگام هم با دو فرآورده کرده است. شرکت جهان نوین آریا در شرایط کنونی بازار و چگونگی ورود خودرو، در کمترین زمان شدنی nissan باره نظر را به دست مشتری می رساند. همچنین می بینیم که خدمات فروش و پس از فروش این شرکت همانند با دستورکار های رسمی nissan ژاپن است. وقتی شما برای تحویل خودرو به جهان نوین مراجعه می کنید، آموزش های لازم درباره خودرو به مشتری داده می شود و از طرفی مشتری از یکتا فروش به یکتا خدمات پس از فروش سپرده می شود.
برخی رفتارهای جهان نوین آریا هم مایه شده تا وجه تمایز این شرکت با اکثر شرکت های خودرویی قابل لمس باشد. به سرنویس اگزمپل برای مقال بارها پیش آمده است که مشتری در حین تحویل خودرو، پس از وابستگی پلاک و صدور کاردکس و بیمه نامه، نظرش در باره تریم درونی خودرو تغییر کرده و خواستار رنگ دیگری برای خودرو خود شده است. بسیاری از شرکت ها این تغییر نظر مشتریان را پس از صدور مدارم قبول نمی کنند و به هیچگونه امکان جایگزینی خودرو هستی ندارد. ولی بر پایه گزارش های مستند، بارها دیده شده است که جهان نوین آریا خودرو را بدون هیچ کسر هزینه ای مشتری پس گرفته و خودرویی دیگر را بدون هیچگونه اضافه، به مشتری تحویل داده است.
با چنین رویکردی به این نتیجه می رسیم که جهان نوین آریا راه چند ساله را در یک سال طی کرده و توانسته در کنار nissan، بیشترین سطح رشد اعتبار میان مشتریان را به دست آورد. کارشناسان بازار معتقد هستند، چنانچه محصولی دیگر از nissan در کنار ایکس تریل و جوک پیمان بگیرد، جهان نوین آریا قابلیت هنگام را دارد تا سهمی بیش از ۲۵ درصد را در بازار خودروهای وارداتی داشته باشد.

گروه مستند اسب بخارلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام