سایت جامع خودرو در ایران


» وقوع کولاک برف در محورهای تهران به چالوس و جاده هراز ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶


به گزارش تازه ها خودرو ،سازمان هواشناسی با صدور اخطاریه‌ای هشدار دارد: چهارشنبه (۲۵ بهمن ماه) نواحی کوهستانی بویژه در محورهای تهران به چالوس و جاده هراز لغزندگی جاده و کاهش دید به علت مه آلودگی و کولاک برف پیش بینی می شود بنابراین اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارتهای احتمالی دربرگیرنده برنامه‌ریزی زمان پسندیده برای سفر، تجهیز به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی رهنمود می شود.

به گزارش ایسنا سازمان هواشناسی با انتشار اخطاریه‌ای اعلام کرد: برای امروز بارش باران همراه با بارش برف در نواحی کوهستانی و وزش باد در غرب و نیمروز آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، غرب کردستان وکرمانشاه، بارش برف در شمال زنگان و نواحی کوهستانی در استان‌های قزوین، البرز و تهران پیش‌بینی می‌شود.

فردا (۲۴ بهمن ماه) بارش باران و برف و وزش باد شدید در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، زنگان، ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران، مازندران، گیلان، ارتفاعات زاگرس مرکزی در استانهای لرستان و چهارمحال و بختیاری، بارش باران و وزش باد شدید در استان‌های لرستان، شمال و شرق خوزستان و ایلام گاهی با رگبار باران و شکیبیدن سیلابی شدن خشکرود‌ها قابل پیش‌بینی است و بارش در مناطق کوهستانی در نیمروز لرستان و شمال چهارمحال و بختیاری عمدتا به شکل برف خواهد بود.

چهارشنبه (۲۵ بهمن ماه) بارش برف و وزش باد شدید در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران، مازندران، سمنان، ارتفاعات گلستان، استان خراسان‌شمالی، ارتفاعات زاگرس مرکزی در استان‌های چهارمحال و بختیاری،  بارش باران و وزش باد شدید، همراه با آبگرفتگی معابر و شکیبیدن سیلابی شدن خشکرود‌ها و رودخانه‌ها در نیمروز چهارمحال‌ و بختیاری، کهکیلویه‌ و بویراحمد و شرق خوزستان پیش‌بینی می‌شود. در این مدت نواحی کوهستانی این مناطق بویژه در محورهای تهران به چالوس و جاده هراز لغزندگی جاده و کاهش دید به علت مه آلودگی و کولاک برف پیش بینی می شود بنابراین اقدامات لازم برای جلوگیری از خسارتهای احتمالی دربرگیرنده برنامه ریزی زمان پسندیده برای سفر، تجهیز به زنجیر چرخ و وسایل گرمایشی رهنمود می شود.

روز سه‌شنبه وزش باد شدید در استان‌های خوزستان و بوشهر مایه گردوخاک و کاهش دید می شود و شکیبیدن پریشانی در ترابری بخصوص در نشست و برخاست هواپیما در فرودگاههای استان خوزستان هستی دارد.

همچنین سازمان هواشناسی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «فردا (۲۴ بهمن ماه) به سبب وزش باد شدید جنوبی روی کنداب فارس مرکز و غرب کنداب فارس در سواحل بوشهر و خوزستان مواج و طوفانی است. بیشینه بلندی موج در این روز میان ۲ تا ۳ متر پیش‌بینی می‌شود. از این رو رهنمود می‌شود در آمدوشد  شناورهای سبک محدودیت اعمال شود.»
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام