سایت جامع خودرو در ایران


» دستور توقف افزایش تعرفه واردات خودروها لازم الاجراست ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

دستور توقف افزایش تعرفه واردات خودروها لازم الاجراست

دسته بندی : خودرو تاریخ : سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶


پاسخ دیوان عدالت به اظهارات وزیر صنعت/ دستور توقف افزایش تعرفه واردات خودروها لازم الاجراست

مدیر همه گستره ریاست و روابط همگانی دیوان عدالت اداری گفت: دستور گذرا دیوان عدالت اداری درباره تعرفه واردات خودروها لازم الاجراست.

محسن قائمی نسب مدیر همه گستره ریاست و روابط همگانی دیوان عدالت اداری در گفتگو با گزارشگر باشگاه خبرنگاران جوان؛درباره دستور دیوان عدالت اداری با جستار افزایش تعرفه واردات خودرو اظهار کرد: دستور گذرا توقف مصوبه هیئت وزیران درباره افزایش تعرفه واردات خودرو بر پای بست ماده ۳۴ و ۳۵ قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری صادر شده و بر پایه ماده ۳۹ آئین دادرسی سازمان ها ،ادارات و هیئت ها و ماموران طرف گلایه پس از صدور و ابلاغ دستور گذرا مکلفند بر پایه دستور کنش کنند.

وی درباره گفتگو های وزیر صنعت،معدن و بازرگانی مبنی بر این که هنوز دستور گذرا دیوان ابلاغ نشده و من ندیده ام، گفت: مصوبه افزایش تعرفه واردات خودرو مربوط به هیئت وزیران است و طبعاً اندیشه ها و دستورهای دیوان عدالت اداری به مراجع مربوطه ابلاغ می شود که در این جستار هم دستورموقت مبنی بر توقف عملیات اجرایی تعرفه واردات خودرو مصوب دی ماه هیئت دولت به دفتر حقوقی هیئت دولت ابلاغ شده است و اگربه دستور دیوان عدالت اداری کنش نکنند مستنکف محسوب می شوند که در این چهره طبعات قانونی دارد.

مدیر همه گستره ریاست دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه رسیدگی به مصوبات هیئت وزیران در شایستگی هیئت همگانی دیوان است، تأکید کرد: صدور دستور گذرا درباره مصوبات هیئت وزیران در شایستگی شعب دیوان است و چم(cham ) دستور گذرا توقف تمام عملیات اجرائی مصوبه باره گلایه تا تعیین تکلیف نهائی در هیئت همگانی دیوان است .

قائمی نسب گفت:بر پای بست قانون، شعبه صادر کننده دستور گذرا پس از صدور دستور گذرا برای رسیدگی به بن جستار پرونده مربوطه را به هیئت همگانی ارسال می کند و این هیئت هم بر پایه آیین ها و ساز و کار های ویژه خود تبادل لایحه انجام می دهد و درکمیسیون تخصصی با دقت رسیدگی می شود و اگر بیشتری مطلق اعضای کمیسیون تخصصی رأی به ورود گلایه دادند جستار برای تصمیم پایانی برای طرح در نشست هیئت همگانی همراه با نظر هیئت تخصصی ارسال می شود.

گفتنی است؛ محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و بازرگانی در حاشیه نشست استانداران در وزارت کشور در باره تغییر تعرفه خودروهای وارداتی، گفت: رای هیئت همگانی دیوان عدالت اداری اگر صادر شود، قانونی است ولی تغییر در سامانه تعرفه گمرکی با پروا به بازتاب‌هایی که خواهد داشت تنها با رای هیات همگانی دیوان قابل اجرا نیست، بنابراین همان مصوبات هیات وزیران پیوسته خواهد داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا رای دیوان اکنون جاری شده است؟ گفت: هنوز چیزی به ما در این زمینه ابلاغ نشده است و ما از راه مطبوعات و رسانه‌ها در جریان این رای پیمان گرفته‌ایم ولی رسما چیزی به ما ابلاغ نشده است.

شریعتمداری افزود: مصوبات هیات وزیران با رای هیئت همگانی دیوان عدالت اداری قابل تغییر است ولی هنوز رسما چیزی دریافت نکردیم؛ بنابراین مصوبه هیات وزیران هنوز تغییری نکرده و تغییری در تعرفه‌ها اعمال نکرده‌ایم.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام