سایت جامع خودرو در ایران


» الزام صنعت خودرو به سمت افزایش پژوهش و گسترش ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷


به گزارش « آگاهی ها خودرو » ،در پنجمین همایش فرامرزی صنعت خودرو دو پنل تخصصی با حضور کارآزمودگان، کارشناسان، استادان دانشگاه و میهمانان بیگانه با جستار زنجیره تامین و تکه سازی در برج زادروز برگزار شد.

حسن قره یی، رئیس مرکز پژوهش ها راهبردی سایپا در پنل تخصصی با جستار “جایگاه زنجیره تامین در صنعت خودرو و سیاست گذاری برای تعالی دم” درباره اهمیت جستار گسترش و پژوهش در شرکت های خودروسازی توضیحاتی را نمود.

وی گفت: صنعت خودروسازی سومین صنعت جهان در زمینه سرمایه گذاری درباره پژوهش و گسترش است و پس از صنایع قطعات الکترونیک و صنایع دامنه سلامت بیشترین سرمایه گذاری را به خود وابستگی داده که ۱۶ درصد از همه سرمایه گذاری جهان را به میزان ۱۰۹ میلیارد دلار دربرگیرنده می شود.

رئیس مرکز پژوهش ها راهبردی سایپا افزود: از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ بیشترین سرمایه گذاری بدست شرکت خودروسازی volkswagen واگن در دامنه پژوهش و گسترش انجام شده  است و در میان ۲۰ شرکت برتر جهان که بالاترین سرمایه گذاری در این دامنه را انجام داده اند ۵ شرکت خودروساز volkswagen واگن، toyota، جنرال موتور سیکلت، ford و دایملر هستی دارد که بیانگر اهمیت این جستار در برنامه شرکت های خودروساز مطرح جهان است.

وی تصریح کرد: این جستار نشان از اهمیت گسترش و پژوهش درصنعت خودرو دارد و بر این پای بست باید در کشورمان این جستار با اهمیت بیشتری دنبال شود، درغیر این چهره صنعت خودروی کشور هیچ جایگاهی در پس فرامرزی نخواهد داشت.

قره یی در بخش دیگری از گفتگو های خود به پشتیبانی دولت های گوناگون از شرکت های فرآوری کننده خودرو در جهان پرداخت و گفت: همواره این صنعت برای دولت ها باره اهمیت بوده و بر همین پای بست حتی کشورهای با اقتصاد آزاد هم در زمان های باره نیاز صنعت به کمک آنها شتافته اند.

وی افزود: کشورهای امریکا، روسیه، برزیل، فرانسه، آلمان وچین به سرنویس  کشورهایی که شرکت های خودروسازشان بیشترین فرآوری و گردش مالی در این دامنه را دارند همواره با دادن یارانه های سر راست به چهره سالیانه درباره صادرات فرآورده و مباحث حمل و نقلی این پشتیبانی ها را اعمال کرده اند.

رئیس مرکز پژوهش ها راهبردی سایپا همچنین درباره عوامل کارساز بر گسترش گردش سرمایه در صنعت خودرو گفت: عوامل موثری همچون حفظ سرمایه، یکپارچگی دولت، سیستم داوری سرمایه گذاری و … از دسته مواردی است که در این زمینه بسیار کارایی گذار می باشد.

وی با سنجش این شاخص ها میان دو کشور ایران و کره جنوبی گفت: بدبختانه شوربختانه شاخص عملکردی کشورمان در این موضوعات نسبت به کشور کره که دارای صنعت مطرح خودروسازی است در رتبه پایین تری پیمان دارد و باید دولت و خودروسازان در همگی این موارد با برنامه ریزی و تلاش زمینه ارتقای دم را برپایی کنند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام