سایت جامع خودرو در ایران


» عملکرد دیدنی ربات nissan در آزمایش درب خودرو + ویدیو ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

عملکرد دیدنی ربات nissan در آزمایش درب خودرو + ویدیو

دسته بندی : خودرو تاریخ : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶


عملکرد دیدنی ربات nissan در آزمایش درب خودرو
nissan در یکی از کارخانه‌های خود برای آزمایش عملکرد درهای خودروها، از رباتی به نام بانو دوربوتو بهره می‌برد که هر ۶ ثانیه یک بار درب را باز و بسته می‌کند.

افرادی که شاغل هستند می‌دانند که گاهی اوقات تکرار روزانه و بسیار بسیار کارهای ساده تا چه حد می‌تواند آزاردهنده و خسته‌کننده باشد؛ شاید انجام کارهای گوناگون تا این اندازه سخت و رنج‌آور نباشد و به‌هرحال موضوعی است که گاهی گریبان‌گیر انسان‌ها می‌شود. انگار کنید تمام روز، ماه و سال در یک نقطه ایستاده‌اید و کارتان باز و بسته کردن در باشد؛ به نظر می‌رسد خیلی ساده باشد و حتی اگر از کسان زیادی بپرسید، می‌گویند حقوق چندانی نباید به این فرد شاغل پرداخت. اگر شمار دفعات باز و بسته کردن درب در هر دقیقه ۹ بار باشد، سرعت بیش‌تری نیاز است و همین مایه استرس زیادی خواهد شد.
عملکرد دیدنی ربات nissan در آزمایش درب خودرو
انجام کارهای ساده ولی تکراری، گاهی اوقات دم‌قدر رنج‌آور و کسل‌کننده است که شاید منجر به افسردگی شدید کارگران شود؛ ولی IT در چنین جاهایی به درد می‌خورد و برای کارهای نیازمند دقت، سرعت و با تکرار بسیار، تدابیر مناسبی فراهم کرده است. ربات‌ها مزایای زیادی نسبت به انسان دارند و به‌راحتی می‌توانند همانند دم‌ها در مشاغل گوناگون به کار گرفته شوند؛ رباتی که در زیر دیده می‌شود، در درستی یک بازوی زردرنگ رباتیک ساخت nissan است که در مرکز فنی این شرکت در میشیگان به کار گمارده خواهد شد؛ و البته کار بسیار راحتی دارد: باز کردن و بستن درب خودروها ۹ بار در هر دقیقه و تأیید ایمنی دم.

به گزارش زومیت،بازوی رباتیک nissan، «بانو دوربوتو» (Mrs. Doorboto) نامیده شده است و البته گاهی اوقات دم را رُزی (Rosie) هم صدا می‌زنند؛ بر پایه گفته‌های مسئولان nissan، بانو دوربوتو هنگامی که بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر کار می‌کند، به هر دو نام خود به‌خوبی پاسخ می‌دهد. وظیفه اصلی دوربوتو این است که اطمینان حاصل کند درب‌های خودروها در مدل‌های گوناگون به‌خوبی باز و بسته می‌شوند. این کار بارها و بارها تکرار می‌شود و پس از تأیید ایمنی، خودرو بدست دوربوتو برای مراحل پایانی و فروش برده خواهد شد.
عملکرد دیدنی ربات nissan در آزمایش درب خودرو
به نظر می‌رسد کار ساده و شاید جالبی باشد؛ ولی درستی این است که باز و بسته شدن درست درهای خودرو یکی از چیزهایی است که می‌تواند مایه رهایی جان انسان‌ها شود. بارها رویداد افتاده است که همه‌ی درهای خودرو هنگام برخورد بسته می‌شوند و سرنشینان آسیب دیده توانا نیستند دم‌ها را باز کنند؛ همین فرمایش عادی، تاکنون تلفات و صدمات زیادی برجای گذاشته است و دقت بیش‌ از حد nissan، انگیزه محکمی دارد. جلوگیری از رویدادها غیر مترقبه و پیش‌بینی‌نشده شرط خرد است و درب خودرو و اجزای پیوسته با دم احتمالا بیش از یک دهه یا بیش‌تر باره کاربرد پیمان می‌گیرند. در ده سال، یک درب خودرو نزدیک ۴۵ هزار بار باز و بسته می‌شود و چیزی که می‌تواند از برپایی دشوار جلوگیری کند، همان بانو دوربوتو است.

خودروسازان بزرگ شدنی است از این طرح‌های کاربردی کاربرد کنند و برای رفع دشواری ها فنی، ربات‌های پسندیده بسازند. تماشای کار ربات nissan حس خوبی به ما می‌بخشد و مایه می‌شود بفهمیم که فرآوری خودرو تا چه حد پیچیده است؛ البته مرحله طراحی و فرآوری ابتدای کار به شمار می‌رود و پس از دم باید تمام قسمت‌ها و سیستم‌های ایمنی گوناگون به‌خوبی آزمایش شوند تا هنگام به‌کارگیری مشکلی برای خریدار برپایی نشود. برخی از این کارها بدست انسان انجام می‌شوند؛ ولی توانایی انسان‌ اندک است و خوشحالیم که ربات‌هایی مانند رُزی همیشه در حال کار هستند تا ما دچار دشوار نشویم.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام