سایت جامع خودرو در ایران


» ۱۰ خودروی برتر بازی Gran Turismo که میتوانید در دنیای حقیق برانید ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷


۱۰ خودروی برتر بازی Gran Turismo که میتوانید در دنیای حقیق برانید
در ۲۰ سال تازه بازی Gran Turismo استانداردهای گرافیکی، ویدئویی و همکاری گروهی را در دنیای بازی‌های کامپیوتری به دیگران دیکته کرده است. این بازی میتواند رانندگی شما را ارتقا ببخشد و یا رویاهایتان را به راستی پیوند زند. پس از گذشت دو دهه از شناسایی نخستین نسخه، ما به قهرمانان این بازی که میتوانید در دنیای حقیق مالک آنها باشید نگاهی انداخته ایم.

خودرو Aston Martin DB7
۱۰ خودروی برتر بازی Gran Turismo که میتوانید در دنیای حقیق برانید
بازی Gran Turismo به بازی کنانش دنیای جدیدی از خودرو‌های شگفت و ناآشنا ژاپنی را نمود که هرکدام قهرمان داستان خودشان بودند. ولی بازی فراتر از خودروهای صرفاً ژاپنی بود. خودروی Aston Martin DB7 هم در میان مدلهای قابل بازی کردن بود. در دنیای حقیق این مدل راهی مقرون به صرفه برای در برگزیدن داشتن یک Aston Martin است. مدل‌های ۶ سیلندر قابلیت دسترسی بیشتری از مدل‌های ۱۲ سیلندر گرون بها دارند، با اینکه روی کاغذ خیلی هم کندتر نیستند. طراحی فراتر از زمان Ian Callums هنوز هم ملوس به نظر می‌رسد و اگر دنبال جایگزینی درخور برای ۹۱۱ های امروزی می‌گردید، این خودرو ویژه شماست.

خودرو Dodge Viper GTS
۱۰ خودروی برتر بازی Gran Turismo که میتوانید در دنیای حقیق برانید
بزرگ،وحشی و تهاجمی. خودروی Dodge Viper تضاد عظیمی در برابر محتوای بیشترً ژاپنی بازی بود و به سرنویس نماد خودرویی کاملاً متفاوت در زمینه طراحی و رانندگی در رسته خودروهای دیگر ایستاده بود. میشه گفت در دنیای حقیق هم این جستار راستگو بود. گاها موتور سیکلت V10 این خودرو را با موتور سیکلت شیک پوش یک وانت بزرگ اشتباه میگرفتند. این موتور سیکلت در راستی از پژوهش و گسترش lamborghini کاربرد کرده بود و به دست chrysler افتاده بود. این خودرو تقلیدی از سادگی و ماسل کاری با موتوری سترگ بود و چیرگی ی Viper در اواخر دهه ۹۰ میلادی در مسابقات GT به هنگام اعتبار بخشید. مخصوصاً مدل‌های GTS که بسیار گیرا هستند و این روزها آنها پیروانی وفادار دارند که برای تملک این خودرو جیب شما را خالی خواهند کرد.

خودرو Honda CR-X SiR
۱۰ خودروی برتر بازی Gran Turismo که میتوانید در دنیای حقیق برانید
در چهره‌ی این مدل نما ساده ی یک کوپه دیفرانسیل جلوی دهه ۹۰ میلادی موج میزند. ولی CR-X بسیار جالبتر از هنگام چیزی بود که در نگاه نخست به‌نظر می‌رسید. وزنی نه چندان سنگین‌تر از Lotus Elise، موتور سیکلت VTEC و جناقی دوبل سیستم تعلیق نگرش برند به جزییات مهندسی بود. اهالی فن می‌دانستند که CR-X جایگزینی باکلاس برای هاچبک ها است.
در پیرامون بازی این خودرو آمیخته غیر قابل مهاری از کارایی بالا و هزینه‌ی کم بود. برای اکثر بازیکنان بخش Career بازی، این خودرو نقطه‌ی آغاز بود و این مایه می‌شد این خودرو جایش را در دل بازیکنان باز کند.

خودرو Mazda Efini RX-7 Type RZ FD
۱۰ خودروی برتر بازی Gran Turismo که میتوانید در دنیای حقیق برانید
برند زیر شاخه‌ی Efini که در ژاپن به فروش می‌رسد شاید در بیرون از ژاپن آنچنان شناخته شده نباشد، ولی RX-7 FD در تمام گیتی نمادی از مهندسی و‌ طراحی برتر خودروهای ژاپنی دهه ۹۰‌ میلادی است. درسته که موتور سیکلت چرخشی این مدل رسیدگی و هزینه نگهداری زیادی را طلب می‌کند، ولی سیستم پیچیده‌ی توربوی دو مرحله‌ای و فرمان پذیری بی همتا هنگام کارایی چشمگیری به هنگام بخشیده بود.
جدا از اینها این خودرو بسیار ملوس بود و تمام این مزایا در بازی نیز به چشم می‌آمد، جایی که وزن پایین و آسانی در تیونینگ این خودرو را به راحی آسان برای پیروزی بدل کرده بود. مدل‌های اصلی این خودرو هنوز هم آرزوی دلبستگی‌مندان است و در دنیای حقیق کم وبیشً قابل استطاعت.

خودرو Mitsubishi FTO GPX
۱۰ خودروی برتر بازی Gran Turismo که میتوانید در دنیای حقیق برانید
سیستم کلاس بندی شده بازی برای مسابقات، مایه شده بود که قهرمانان گمنام حالا باره پروا پیمان بگیرند و همچنین بنیاد بودجه محور بازی بازیکنان را ناچار به یافتن گزینه‌های ارزان و تند برای درآمدزایی می‌کرد. در دسته‌های پایین بازی، مخصوصاً مسابقات دیفرانسیل جلوها بها پایین Mitsubishi FTO و موتور سیکلت نیرومند ۲ لیتری و V6 و طراحی جدا، این خودرو را تبدیل به خریدی بایسته و زودهنگام در بازی می‌کرد. این عوامل بی گمانً مایه پیدایش FTO ها در خیابان‌های بریتانیا شد که نخست به چهره وارداتی، سپس به چهره رسمی به فروش رسید.

خودرو Mitsubishi GTO Twin-Turbo
۱۰ خودروی برتر بازی Gran Turismo که میتوانید در دنیای حقیق برانید
شاید جوجه اردک زشت هنگام زمان یعنی GTO نمیتونست به شکوه و سبکی NSX باشه، یا به زیبایی RX-7 باشه، یا به نیرو Supra باشه یا اینکه مانند Skyline یک آیکون و نماد باشه ولی ساز و برگ تکنولوژیکیش فوق‌العاده بود. موتور سیکلت ۳ لیتری و دو توربوی این خودرو ۲۸۰‌ اسب بخار نیرو را به چهار چرخ منتقل میکرد، کمک فنرهاش الکترونیکی تنظیم می‌شد و چهار چرخ خودرو قابلیت فرمان پذیری داشت و اگزوز خودرو قبلیت تنظیم صدا داشت. بله اینها همه از ساز و برگ GTO هستند. اینها آپشن‌هایی هستند که در حال آماده تنها Porsche 911 Turbo ارائه می‌کند ولی mitsubishi آنها را ۲۰ سال پیش عرضه کرد. بیرون‌ از بازی شاید عده کمی درباره این مدل اطلاعات داشته باشند. هزینه‌ی کم برای خرید این خودرو و قابلیت تیونینگ فوق‌العاده ی این خودرو به نیرو‌های بسیار بالا هنگام را به یک نماد در بازی بدل کرده بود و هنوز هم برای خرید در دنیای حقیق ارزان است.

خودرو Nissan Skyline R32 GT-R NISMO
۱۰ خودروی برتر بازی Gran Turismo که میتوانید در دنیای حقیق برانید
بازی Gran Turismo چشمان اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها را به روی دنیایی از خودروهای ژاپنی با کارایی بالا که تاکنون دیده نشده بودند باز کرد ولی اگر تنها یک خودرو نمادی کامل از همه این ژانر باشد، هنگام Nissan Skyline است.
این بازی، بازیکن‌ها را با طیف وسیعی از گونه ها و نسخه‌های ویژه این خودرو آشنا کرد و ذات تیونینگ پذیر این خودرو راستی را توصیف می‌کرد، بله در راستی هم مانند صفحه ی بازی، این خودرو قابلیت تقویت شدن و پرواز به بهشت با چهار چرخ متحرک را دارا بود و این Skyline را تبدیل به قهرمان کارایی میکرد. مدل R32 GT-R دروازه‌ای کلاسیک به دنیای Skyline بود. بها نمونه‌های حقیق در حال افزایش است ولی راستی این است که R32 به اندازه کافی کهنه ست که آمریکایی‌های الهام گرفته از بازی بخواهند این مدل را با آمریکا وارد کنند.

خودرو Toyota Soarer 2.5GT-T
۱۰ خودروی برتر بازی Gran Turismo که میتوانید در دنیای حقیق برانید
این روزها کمپانی toyota برند lexus را برای تولیدات لوکس خود در برگزیدن دارد. ولی در دهه ۹۰ این وظیفه به گردن خودرهایی مانند Soarer بود که نشان دهند این برند به چیزی جز سدان های سود آور نیز اندیشه می‌کند. با نما کلاسیک ژاپنی خود، این خودرو به‌ پسینیان ابزار مکانیکی و الکترونیکی مجهز بود و در قیاس با Supra و Skylineهای وحشی این خودرو گویی سوار بر آب بود، مخصوصاً با موتور سیکلت نرم V8 و آرام خود.
این خودرویی بود که باره موهبت پیروان بازی Gran Turismo پیمان میگرفت. موتور سیکلت ۶ سیلندر دست نویس این خودرو به واسطه دو توربوی موازی خود به راحتی قابلیت جدید رسانی به نیرو‌های بالا را داشت و در بازی راهی ارزان برای دستیابی به خروجی‌های بالای نیرو محسوب می‌شد. مخصوصاً برای رویدادهای ثبت بیشینه سرعت. مخلوطی از لوکس بودن در دهه ۹۰ و سرعت و توربو. خودروی Soarer مانند بازی، در دنیای حقیق نیز راهی ارزان برای تند رفتن است.

خودرو Toyota Corolla Levin GT-Apex AE86
۱۰ خودروی برتر بازی Gran Turismo که میتوانید در دنیای حقیق برانید
افسانه‌ای دیگر از فرهنگ ژاپنی، با صدایی نه چندان ماجراجویانه. مدل AE86 یک افسانه بود. در اروپا دوام و سادگی راندن این خودروی دیفرانسیل عقب، هنگام را به خودرویی پسندیده برای رالی بدل کرد و تنها در انگلستان ۳۰۰۰ نسخه از هنگام به فروش رفت. ولی این خودرو نقش نخست کارتون Initial D بود که بر پایه مسابقات دریفت ساخته شده بود و مهر تاییدی بر شهرتش شد.
خرید این خودرو در بازی Gran Turismo بهای بادام زمینی را داشت! و به نسلی از بازیکنان و راننده‌ها لذت راهی آسان برای گذر از پیچ ها به بغل و آشنایی با فرهنگ دریفت ژاپنی‌ها را نشان داد. اگر این مدل را پیدا کردید لذت رانندگی را خواهید چشید، موتور سیکلت ۱.۶ لیتری پر سر و صدا و یکی از غیر منتظره ترین و سرگرم‌کننده ترین خودروهایی که تاکنون ساخته شده‌است. هیچ وقت از روی جلد یک کتاب درباره درونمایه هنگام داوری نکنید!

خودرو TVR Griffith 500
10 خودروی برتر بازی Gran Turismo که میتوانید در دنیای حقیق برانید
خودروی دیگری که در کنار خودروهایی مانند Skyline و Soarer و Supra قد دانش می‌کند Griffith است. خودروساز انگلیسی با جایگاهی پسندیده مانند TVR در بازی با حق امتیاز ژاپنی مانند Gran Turismo شگفت زده کننده است ولی به این خودروساز اهل Blackpool کمک کرد تا خود را به بازاری جدید از مخاطبان جهانی شناسایی کند. خودرویی نیرومند ولی سخت برای رانندگی.
برای اکثر پیروان این برند مدل Griffith بی گمانً TVRترین مدل در ایوار Peter Wheeler است و این نام به زودی روی موتور سیکلت Mustangهای جدید کاربرد خواهد شد.

سیاوش مرادی
گروه مستند اسب بخارلینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام