سایت جامع خودرو در ایران


» اتوبوس ‏های برقی به همراه باتری ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

اتوبوس ‏های برقی به همراه باتری

دسته بندی : آخرین اخبار ، اتوبوس های برقی ، خودرو تاریخ : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶


به گزارش « تازه ها خودرو » ، اتوبوس‏ های همراه باتری از یک یا چند باتری قابل شارژ برای تامین نیروی جنبش خود کاربرد می‏کنند. در این اتوبوس سیستم آفروختگی درونی حذف شده است و انرژی اندوخته ‏شده در باتری‏ها نیروی لازم را برای مهار موتور سیکلت تامین می‏کند.

در این سیستم، باتری‏ها با پیوستگی به خروجی شارژری که ویژه شارژ وسایل نقلیه باتری ‏دار طراحی شده است، شارژ می‏شوند. زمان شارژ بسته به مشخصات و گونه باتری متفاوت است ولی در اکثر مواقع پس از ۶ ساعت به‌طور کامل شارژ انجام می‏شود.

اتوبوس‏ های برقی از لحاظ عدم نیست کردن انرژی از گونه دیزلی بسیار کارآمدترند و این به خاطر حذف بخش انتقال نیرو در این گونه موتورهاست.

در اوایل دهه ۱۹۹۰یک ناوگان در برگیرنده ۴ مینی‏ بوس کار خود را به چهره آزمایشی در آکسفورد آغاز کردند. نتایجی که پس از ۵۰۰ روز نخست آزمایش این وسایل‌ نقلیه در سنجش با اتوبوس ‏های دیزلی حاصل شد عبارتند‌از ۲۱درصد دی‏ اکسید‏کربن کمتر، ۹۸درصد منواکسیدکربن کمتر، ۴۲درصد گازهای اسیدی کمتر، ۹۳درصد ترکیبات هیدروکربنی کمتر و ۹۵درصد ذرات دوده کمتر که می‏توان دم‏ها را مزایای کلی این مدل‏ اتوبوس ‏ها دانست.

برخی معایب این مدل‏ها ولی دربرگیرنده مسافت کوتاهی که میان دو شارژ قابل پیمودن است، هزینه بالای خرید و نگهداری باتری، عملکرد ناتوان برخی باتری‏ها در هوای سرد، خطر مرگ رانندگان و تعمیرکنندگان اتوبوس‏ های برقی در پرتو نیروی برق و نیروی مغناطیس و برپایی پریشانی در سرویس‏ دهی به علت کمبود ایستگاه‏های شارژ می‏شوند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام