سایت جامع خودرو در ایران


» هفته صفر درصدی گروه خودرو ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

هفته صفر درصدی گروه خودرو

دسته بندی : اخبار ، خودرو تاریخ : پنج شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶


به گزارش پایگاه خبری «فارس و یزد اینگونه می‌گویند) خودرو»، در نخستین روز هفته نماد خودرو به همراه شرکتهای تابعه خگستر خمحور و ختوقا همگی با انتشار خبرهایی مبنی بر پشتوانه کردن سهام خود نزد بانک مردم متوقف شدند. در این روزگروه خودرو که منفی و ترازمند معاملاتش را آغاز کرده بود با انتشار تازه ها بخشودگی مالیاتی برای افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی داراییها سبز پوش شد ولی در میانه بازار با انتشار جزئیات تازه ها یادشده که از اعمال این افزایش سرمایه تنها برای شرکتهای مشمول ماده ۱۴۱ قانون بازرگانی گفته بود، از قوت درخواست کاسته شد و سرانجام شاخص گروه با رشد ۱۱۳ واحدی به بلندی ۱۷ هزار و ۱۰۵ یکتا رسید.
روز پس، نماد خاور که از ابتدای بازار با رسته خرید ۱۳ میلیونی علی رغم جو منفی گروه خودنمایی می‌کرد در میانه بازار رسته خود را عرضه و به رشد ترازمند ۲ درصدی بسنده کرد. انگیزه رسته خرید نماد موافقت انجمن با افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی شرکتهای مشمول ماده ۱۴۱ قانون بازرگانی بود.از سویی خکاوه که به انگیزه رشد بیش از ۲۰ درصدی متوقف شده بود امروز به همراه نمادهای خودرو، خگستر، ختوقا و خمحور به گردونه داد و ستدها بازگشت و توانست نزدیک ۲ درصد رشد کند. درحالیکه خودرو در حاشیه ۴ درصد منفی به ۲۷۹ تومان رسید. خگستر، ختوقا و خمحور نیز در حاشیه ۳ و ۴ درصد منفی نوسان کردند.
دوشنبه نیز گروه خودرو معاملاتی منفی را پشت سر گذاشت در این میان نمادهای خزامیا، خپارس و خفناور در حاشیه ۳ درصد منفی بیشترین کاهش قیمتی گروه را داشتند.
در واپسین روز کاری هفته نیز، خودرو در حاشیه ۱ درصد مثبت به ۲,۸۱۳ ریال رسید. خساپا هم با رشد ۲ درصدی به ۸۸۹ ریال خوشنودی داد. این درحالی بود که نمادهای بسیاری که عمدتا تکه ساز بودند با رشد گرداگرد مثبت کامل رسته خرید تشکیل دادندکه می توان به رسته خریدهای خکاوه، خزامیا، خرینگ، ختوقا، خوساز، ورنا، خکمک، خمهر، ختراک، ختور، خمحور و خلنت اشاره کرد.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]


آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام