سایت جامع خودرو در ایران


» آغاز پیش‌ فروش خودروهای بورگوارد با گارانتی ۷ ساله ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷


بدست شرکت کیان‌موتوروارنا برای نخستین بار انجام می‌شود:

 کیان‌ موتور سیکلت‌ وارنا در‌حالی فروش محصولات کهنه‌کار ژرمن‌ها یعنی بورگوارد را آغاز خواهد کرد که مدیرعامل این شرکت علاوه‌بر اعلام آگاهی ها ۷سال گارانتی، از آینده حضور این خودرو در ایران مطمئن است و مصرف‌کنندگان را به چالش کیفیت و بها دعوت می‌کند.

علی مهریان در گفت‌وگو با « دنیای خودرو » با اشاره به اینکه بسته شدن سایت ثبت‌سفارش، افزایش تعرفه‌ها و همچنین نوسان نرخ ارز گیر از ورود زودتر این خودروها به کشور شد، پیوسته می‌دهد بازار خودروهای وارداتی در ایران همچنان متلاطم است، زیرا دو پارامتر اصلی که در بازار خودروهای وارداتی نقش اصلی را بازی می‌کند، یکی نرخ ارز و دیگری تعرفه‌های حقوق و عوارض گمرکی است که در شرایط کنونی بازار هر دو دچار تغییر هستند. با‌این‌حال کیان‌ موتور سیکلت‌ وارنا ، نماینده رسمی بورگوارد آلمان از امروز رسما فروش محصولات خود را آغاز می‌کند.

در همین رابطه مهریان به «دنیای‌خودرو» می‌گوید: «نخستین آیتم از نظر ما، کیفیت فرآورده و پس از دم خدمات پس‌از فروش است. این دو می‌توانند به هر برندی کمک بسیاری کرده تا در بازار ایران بتوانند خود را عرضه و اطمینان مشتری را جلب کنند. به‌همین‌انگیزه شرکت کیان‌موتور سیکلت‌وارنا ۷سال گارانتی و ۱۰سال تعهد ارائه خدمات‌پس‌از فروش را برای این محصولات ارائه می‌کند و امیدواریم با برنامه‌های جدید و با دستیابی به سطح کیفی و قابل‌قبول مشتری بر بنیاد نیازهای روز آنان برسیم. درحال‌آماده نیز این برند تیم بسیار باسابقه و فوق‌العاده‌ای را در پسندیدن دارد و این کسان که عمدتا جزو کسان صاحب‌نام صنعت خودروی کشور آلمان بوده و به چهره کاملا پیشه‌ای در حال تکاپو روی مدل‌های جدید محصولات بورگوارد هستند. این اطمینان را خواهم داد این برند پرسابقه باتوجه به برتری‌های رقابتی خود در سال۹۷ یک رقیب جدی در بازار ایران محسوب شود.»

پیش‌ازهرچیز به‌سرنویس یک پرکار صنعت خودرو چه تحلیلی از چگونگی کنونی بازار خودروهای وارداتی دارید؟

واردکننده‌ها درسال ۹۶ بازار بسیار پرتلاطمی را تجربه کردند، ازجمله بسته‌شدن ثبت‌سفارش‌ها، افزایش تعرفه‌ها و در‌نهایت افزایش نرخ ارز. طبیعتا افزایش نرخ ارز روی کلیه کالاهای وارداتی کارایی می‌گذارد هرچند پیش از دم نیز به‌دنبال بازشدن ثبت‌سفارش و وضع تعرفه‌ها و قوانین جدید، یکسری از خودروها از سبد واردات حذف شدند که همین جستار مایه برپایی کشمکش بها در بازار برای این خودروها شد.

از سوی دیگر همزمان با حضور برندهای جدید در این بازار و تغییر قوانین و آیین نامه استاندارد خودرو که از تاریخ یکم‌دی‌ماه ۱۳۹۶ با الزام استانداردهای ۸۵گانه به‌هستی آمد، تلاطم این بازار را برای فعالان پهنه واردات دوچندان کرد چرا‌که واردکنندگان باتوجه به برنامه‌ریزی‌ها و برآوردهایی که از‌پیش داشتند، دوباره ناچار به برنامه‌ریزی برای ورود مدل خودروهای خود شدند. ضمن اینکه همچنان این تلاطم در گستره واردات به‌چشم می‌خورد و تاکنون به ثبات نرسیده است. همچنین در وابستگی با تعرفه‌ها، موضوعات مختلفی تحت‌بررسی دست اندرکاران قانونگذاری است و شرکت‌های واردکننده به‌طور جدی با این قبیل دشواری ها دست‌به‌گریبان هستند.

انگار من این است که به‌هرترتیب باید بازار به ترازمندی برسد تا هم واردکننده و هم مشتری بدانند چگونه کنش کنند. در‌حال‌آماده تعرفه قطعی خودروها در هاله‌ای از تاریکی پیمان دارد، باآنکه وزارتخانه دستورکار جدیدی را برای تعرفه‌ها اعلام کرد ولی دیوان عدالت اداری رأی بر توقف دم صادر کرده است. در این میان واردکننده‌ها نمی‌دانند با چه تعرفه‌‌ای باید محاسبات خود را انجام دهند و برای آینده چگونه برنامه‌ریزی‌ کنند.

در این حالت حتی خودروهای دست‌دوم در بازار نیز خریدوفروش نمی‌شوند چون خریدار به امید این است که تعرفه‌ها کاهش پیدا کند و بها خودرو کاهش یابد، پس طبیعتا بازار خودروهای دست‌دوم نیز با دشواری ها جدی روبه‌رو است.

در گستره واردات و خودروهای صفر، شرکت‌های نمایندگی این قول را می‌دهند اگر تعرفه کاهش پیدا کند و اصلاح شود، طبیعتا اضافه‌پرداختی‌ها را به‌مشتری برمی‌گردانند. بنابراین همچنان تلاطم در بازار هستی دارد. به‌طور‌کلی واردکننده‌ها در سال۹۶ زیر فشار بسیار جدی در این صنعت پیمان گرفتند.

کیان‌موتوروارنا در ابتدای فعالیتش با این تلاطم روبرو شد. این جستار چه تاثیری بر آغاز کار این شرکت گذاشت و چگونه توانسته است این تلاطم را مدیریت کند؟

شاید یکی از شرکت‌هایی که کمتر در این بازی‌ آسیب دید، کیان‌موتور سیکلت‌وارنا باشد. کیان‌موتوروارنا فعالیتش را سال پیش آغاز کرد، یعنی از خردادماه ۹۵برای دریافت پروانه تکاپو اقدام کرد و طبیعتا برای این‌که این برند در سطح کشور بتواند خود را نشان دهد و محصولاتش را عرضه کند، باید مقدمات قانونی را طی می‌کرد که در این زمینه کلیه اقدامات لازم انجام شد و دقیقا هم‌زمان با بازگشایی ثبت‌سفارش، شرکت کیان‌موتوروارنا ثبت‌سفارش محصولات بورگوارد را آغاز کرد.

در وابستگی با تغییر قوانین واردات خودرو به‌خصوص محدودیت بها در واردات و همچنین واردات خودروهای سال۲۰۱۸ که از دهم دی‌ماه هر‌سال مد‌نظر پیمان می‌گیرد، شرکت‌های واردکننده باید بها خودروهای خود را مشخص و تاییدیه‌های لازم را پیش از ثبت‌سفارش اخد کنند. از‌این‌رو خودروهای ۲۰۱۸ هم باید این فرایند را طی کنند، بدین‌ترتیب واردکنندگان برای ثبت‌سفارش خودروها با یک وقفه چند روزه روبرو بوده‌اند.

باتوجه به تعرفه‌ها و نوسان نرخ ارز چنین شرایطی تا چه حد در بها‌گذاری اولیه کارایی گذاشته و چقدر مایه تغییر اهداف شما در این زمینه شده است؟

دو پارامتر اصلی که در بازار خودروهای وارداتی نقش اصلی را بازی می‌کنند، نخست نرخ ارز و دوم تعرفه‌های حقوق و عوارض گمرکی است. هر دو باره در بازار کنونی متغیر هستند، یعنی در سال۹۶ هر دو پارامتر اشاره‌شده با افزایش ناگهانی برای کالاهای وارداتی روبه‌رو بودند که حتی این جستار بر تکاپو شرکت‌های تولیدکننده درونی که قطعات وارداتی دارند، تاثیرگذار است. با‌این‌حال امیدواریم نرخ ارز به ترازمندی و ثبات بخردانه برسد تا بتوانیم براساس دم بیش‌از‌پیش برنامه‌های بلند‌مدت را برای تکاپو‌های خود گردآوری کنیم.

با به دیده داشتن شرایط کنونی، پیش‌فروش خودروهای شما چه زمانی آغاز خواهد شد؟

باتوجه به دریافت پروانه پیش‌فروش که در هفته گذشته از وزارت صنعت، معدن و بازرگانی دریافت شد، پیش‌فروش خودروهایمان را از امروز آغاز می‌کنیم.

تکاپو خود را با تحویل‌های چند روزه آغاز می‌کنید؟

با پروا به محدودیت‌های شماری عرضه کالا، دنبال این هستیم نخستین خودروهایمان را به‌چهره فوری و مابقی را در بازه‌های ۴۵‌ و ۹۰روزه تحویل مشتریان دهیم. تولیدات اولیه‌ که برای بازار ایران درنظر گرفته شده‌اند، در چند بخش و به‌زودی به باژگاه خواهند رسید و بدین سان می‌توانیم باتوجه به تعهدی که به مشتریان خواهیم داد، آنها را تحویل دهیم.

دو مدل از محصولات بورگوارد در نمایشگاه تهران رونمایی شد. نخستین محصولی که وارد خواهد شد، کدام مدل است؟

درقدم نخست، خودروی BX7 هفت صندلی به کشور وارد می‌شود و به دنبال دم احتمالا تا هفته دیگر پیش‌فروش BX5 را نیز آغاز می‌کنیم.

سال آینده دقیقا یک سده از آغاز کار بورگوارد می‌گذرد، با این‌حال این برند در ایران چندان شناخته‌شده نیست. در همان سان برندهای آلمانی دیگری در ایران داریم که شناخه‌شده‌تر هستند. آیا برنامه‌ای برای شناسایی بهتر دارید؟

البته بورگوارد در همان ابتدای فعالیتش در ایران حضور داشت، ‌یعنی گواه پیشینه حضور بورگوارد در ایران هستیم و در‌حال‌آماده خودروهای کهنه دم در اینجا هستی دارند. این برند کم وبیش یک سده پیش فعالیتش را در ایران آغاز کرد و بدست نمایندگی محصولات این کمپانی عرضه می‌شد.

ولی این شرکت پس از چندسال تعطیل شد و از سال ۲۰۰۸ مجددا تیم کارآزموده دم در اشتوتگارت با هدایت آقای بورگوارد آغاز به تکاپو می‌کند و در سال ۲۰۱۵ نخستین فرآورده نمونه را به بازار عرضه می‌کنند. اواخر ۲۰۱۶ و اوایل ۲۰۱۷ به‌چهره انبوه در بازارها حضور پیدا می‌کنند.

در خاورمیانه همزمان با ایران، در پنج کشور دیگر نیز نمایندگی‌های دم، فعالیتشان را آغاز کرده‌اند، همچنین سایت‌های تولیدی در کشورهای گوناگون دارند. با‌پروا به پیشینه و کیفیتی که خودروهای جدید بورگوارد دارند، مطمئنا با شتاب برای مصرف‌کنندگان شناخته خواهند شد و خود را به‌سرنویس یک رقیب جدی برای خودروهایی که در سگمنت آنها در بازار هستند، مطرح خواهند کرد.

به‌بیان ساده‌تر بورگوارد با فناوری فوق‌العاده خط‌فرآوری، قطعات باکیفیت و آپشن‌های پسندیده برای مشتریان خود بهره زیادی از بازار را در گیتی تصاحب خواهد کرد.

در کلاس خودروهایی که قصد دارید دم‌ها را عرضه کنید، خودروهای زیادی هستی دارند که اتفاقا شناخته‌شده هم هستند. برای تصویرسازی از برند خود چه برنامه‌هایی دارید و چگونه می خواهید دم را شناسایی کنید؟

نخستین آیتم از نظر ما، کیفیت فرآورده و پس از دم کیفیت خدمات پس‌از‌فروش است. این دو می‌توانند به هر برندی کمک بسیاری کرده تا بتوانند در بازار ایران خود را عرضه و اطمینان مشتری را جلب کنند.

به‌همین‌انگیزه شرکت کیان‌موتوروارنا در‌حال‌آماده هفت‌سال گارانتی و ۱۰‌سال تعهد ارائه خدمات‌پس‌از فروش را برای این محصولات ارائه می‌‌کند. امیدواریم با برنامه‌های جدی، به سطح کیفی قابل‌قبول مشتریان بر‌بنیاد نیازهای روز آنان برسیم. درحال آماده نیز این برند تیم بسیار باسابقه و فوق‌العاده‌ای در پسندیدن دارد.

این کسان عمدتا جزو کسان صاحب‌نام صنعت خودروی کشور آلمان بوده و به چهره کاملا پیشه‌ای در‌حال تکاپو روی مدل‌های جدید محصولات بورگوارد هستند. بنابراین اطمینان خواهم داد این برند پرسابقه باتوجه به برتری‌های رقابتی خود، در سال۹۷ به‌سرنویس یک رقیب جدی در بازار ایران محسوب خواهد شد.

با پروا به شرایط اقتصادی که در‌حال‌آماده هستی دارد و همچنین نیاز به همان تصویرسازی، آیا تسهیلاتی برای خریداران محصولات بورگوارد در نظر گرفته شده و پیمان است خدمات ویژه‌ای‌ به‌دم‌ها ارائه شود؟

درباره خدمات ویژه، برنامه‌های متنوعی داریم که در سال ۹۷ بر بنیاد برنامه‌ریزی‌هایی که انجام شده است، آگاهی‌رسانی خواهد شد.

برای سال ۹۷ چه میزان فروش را در نظر گرفته‌اید ؟

برای سال ۹۷ برنامه‌های مدونی داریم که این برنامه‌ها بر‌بنیاد نیازهای مشتریان و شرایط بازار قابلیت تغییر دارند. به‌عبارتی اگر دوباره قوانین در گستره واردات تغییر کنند، طبیعتا باید تغییراتی در برنامه‌ها انجام شود. امیدواریم بتوانیم در این گستره نیازهای مشتریان را پوشش دهیم.

به راستی تغییر قوانین و عدم ثباتی که شما پرماسیدن می‌کنید، گیر از برنامه‌ریزی ریزبین و مدون می‌شود؟

می‌توان اینگونه گفت دگرگونی ها غیر‌قابل پیش‌بینی و ناگهانی، تکرار دم‌ها و همچنین عدم ثبات در بازار می‌توانند مایه تغییر برنامه‌های پیشین شوند.

این جستار بر وابستگی شما با شرکت مادر تاثیرگذار خواهد بود؟

شرکت مادر همیشه در جریان پسینیان دگرگونی ها قوانین و آیین نامه ایران پیمان دارد و شرایط و چگونگی موجود را درک می‌کند. به‌همین‌انگیزه همواره برنامه‌های خود را برای بازار ایران به‌روز کرده و همگام با نیازهای مشتریان و دیگر دست اندرکاران قانونگذاری جنبش می‌کند.

پافشاری خاصی بر کیفیت محصولات بورگوارد دارید. هنگام شناسایی به مشتری، نخستین وجه تمایز یا برتری‌هایی که به دم‌ها اشاره می‌کنید، کدامند؟

رهنمود می‌کنم مشتریان با این خودروها رانندگی‌ کنند و دم را باره آزمایش‌درایو پیمان دهند. البته در این زمینه برنامه‌هایی هستی دارند که به‌هنگام آگاهی‌رسانی خواهند شد. درواقع پس‌از آزمایش‌درایو مشتریان متوجه وجه ‌تمایز و تفاوت این‌خودروها خواهند شد.

به‌نظر من وجه اصلی تمایز این خودرو، بها دم با پروا به کیفیت است. از دیگرمزیت‌های رقابتی این خودرو می‌توان به طراحی زیبای بدنه و تو یا درون خودرو، نیرو موتور سیکلت، سیستم تعلیق هوشمند و آپشن‌های پسندیده، نرمی خودرو، لذت رانندگی، امنیت و راحتی سرنشینان اشاره کرد.

درواقع شما مشتریان را به چالش کیفیت دعوت می‌کنید ؟

بله دقیقا.

مدیر‌عامل شرکت مادر گفته است بورگوارد هر سال یک مدل جدید وارد بازار خواهد کرد. برنامه شما برای دم‌که سبد محصولاتتان را در ایران گوناگون کنید، چیست؟

در سال ۹۶ تکاپو خود را با دو مدل آغاز کردیم، خودرو‌های BX7 و BX5. ولی در سال۹۷ دو خودروی دیگر به این سبد اضافه می‌شوند، BX6 و BX7 TS. طبیعتا هر خودرویی که به سبد محصولات بورگوارد اضافه شود، برای دم برنامه‌ریزی خواهیم داشت ولی باید خودروهای انتخابی برای عرضه در بازار ایران براساس تعرفه‌ها و گونه خودروها (بنزینی، الکتریکی یا هیبریدی) درنظر گرفته شوند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام