سایت جامع خودرو در ایران


» دولت آلمان در تدارک بازداشته کردن خودروهای دیزلی ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷


به گزارش « تازه ها خودرو » به نقل از ایسنا ، شواهد نشان می‌دهد دولت آلمان ممنوعیت به کارگیری خودروهای دیزلی راغیرقابل دوری می‌داند و خود را برای اجرای تند دم آماده می‌کند.

برخی سیاست‌گذاران آلمان معتقدند با الویت پیمان دادن سلامتی و محافظت شهروندان در برابر دی اکسید کربن و ذرات معلق، باید قوانین جدیدی وضع شوند.

پیش‌تر وزارت حمل ونقل و گسترش شهری آلمان از گرایش دولت برای خودداری از ممنوعیت خودروهای دیزلی تازه ها داد. یک سخنگوی دولت به طرحی موسوم به “برنامه تند هوای پاک” اشاره کرد که در دست تهیه است و هزینه میلیاردی دارد.

او هم‌چنین از برنامه‌های دولت آلمان برای رویارویی با آلودگی هوا در برخی شهرها تازه ها داد و به سرنویس نمونه به قوانین رانندگی کارآمد در خیابان‌ها اشاره کرد.

کمیسیون اتحادیه اروپا در ماه‌های پسین برای دومین بار به آلمان در باره آلودگی هوا التیماتوم داد. پسینیان هشدار هفته گذشته‌ بود که از آلمان و چهار کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا خواسته شد هر چه تند‌تر آلودگی‌هوا را در کشورهای خود کاهش دهند.

کمیسیون اتحادیه اروپا گفته است در غیراین‌چهره از آلمان، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا و انگلیس به انگیزه عدم رعایت استاندارهای این اتحادیه به دادگاه عالی اروپا در بروکسل گلایه خواهد کرد.

دادگاه عالی فدرال آلمان در شهر لایپزیگ روز سه‌شنبه درباره سرنوشت خودروهای دیزلی تصمیم می‌گیرد. دستور این دادگاه مشخص خواهد کرد آیا ممنوعیت آمدوشد این گونه خودروها بدون هستی قوانین که دربرگیرنده همه فرمانروایی‌های آلمان می‌شود، مجاز خواهد بود یا خیر.

به گزارش دویچه‌وله، آلودگی هوا در آلمان رو به کاهش است. با این‌همه میزان آلودگی در ۷۰ شهر این کشور همچنان بالاتر ازحد مجاز اتحادیه اروپاست.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام