سایت جامع خودرو در ایران


» واحدهای متخلف در یک قدمی پلمپ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷

واحدهای متخلف در یک قدمی پلمپ

دسته بندی : اخبار عادی ، خودرو تاریخ : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶


به گزارش « تازه ها خودرو » ،  ۲۰۰کارواش در سطح شهر تهران پرکار هستند که بر پایه بررسی‌های پیرامون‌زیست شهر تهران، کار و جنبش و عملکردشان آلودگی آب را درپی دارد. برخی کارواش‌های سطح شهر تاسیسات رفع آلودگی آب دارند و برخی دیگر فاقد این تاسیسات هستند.

در این برنامه پایش که کارواش‌های بزرگ تهران در نخستینگی بازرسی پیمان دارند، ساز و برگ و تاسیسات تمام این کارواش‌ها بدست ماموران پیرامون‌زیست بررسی می‌شود و حتی از خروجی کارواش‌هایی که سیستم پالایش پساب دارند هم نمونه‌برداری می‌شود تا استاندارد بودن یا نبودن هنگام‌ها مشخص شود.

کارواش های تهران

کارواش های تهران

بازبینی بر چرخه آب کارواش‌ها

چرخه آب و پساب مهم‌ترین موضوعات بازبینی بر کارواش‌هاست. کارواش‌ها آب مصرفی خود را به دو شکل خرید آب از تانکرها و حفر چاه تامین می‌کنند که البته فرمان حفر چاه برای همه صادر نمی‌شود. حفر چاه برای مشترکان همراه با نصب شمارنده است و هرکدام متناسب با میزان مصرف‌شان، فرمان دارند تا حد معینی از آب کاربرد کنند.

درصورت مصرف غیرمجاز و بالاتر ماموران سازمان آب با آنها برخورد می‌کنند. نصب سیستم پالایش پساب کارواش‌ها نیز تحت بازرسی و بازبینی سختگیرانه‌ سازمان پیرامون‌زیست انجام می‌شود و گردآور‌ها ملزم به نصب و به کارگیری سیستم پالایش پساب هستند و اگر مشترکی از این قانون لغزش کند، شدنی است پلمپ شود.

محمدحسین بازگیر، رئیس گردانیدن پیرامون‌زیست شهر تهران با بیان اینکه تاکنون ۳۰ کارواش که سبب آلودگی آب می‌شدند و به اخطاریه‌های زیست‌محیطی بی‌توجهی کردند، به مراجع قضایی شناسایی شده‌اند، اعلام کرد: «طی پایش ویژه کارواش‌ها، هر کارواشی که به اخطاریه‌های زیست‌محیطی پروا نکند و به اقدامات آلاینده خود پیوسته دهد، به مراجع قضایی شناسایی می‌شود.»

خلاءهای قانونی دردسرساز

جمال ابرقویی، رایزن اتحادیه صنف دارندگان تعمیرگاه، ‌اتوسرویس‌، توقفگاه و خودروگاه‌های تهران در گفت‌وگو با «دنیای خودرو» به خلاء‌های قانونی هنگام راه‌اندازی کارواش‌ها اشاره کرد و روشنگری داد: «اگر در زمان گشایش کارواش یکی از الزامات پروانه کسب، رعایت استانداردهای پالایش پساب باشد، دشواری ها کمتری به‌هستی خواهد آمد. ولی چنین الزاماتی هستی ندارند و پس از راه‌اندازی کارواش، پالایش پساب باره بررسی و بازبینی پیمان می‌گیرد. افزون بر آنکه بسیاری از کارواش‌ها پروانه ندارند و به صرف داشتن فضای کار، کارواش راه اندازی می‌کنند. به‌همین‌انگیزه عموم کارواش‌ها در بحث، انرژی، نیروی کار و پالایش پساب استاندارد نیستند.»

سیستم پالایش آب از ۵ میلیون‌ تومان

سیستم پالایش‌کننده پساب‌ کارواش دو‌گونه دارد. ابرقویی، مدیر کارواش و اتوسرویس ستاره از کشمکش حدودا ۲۰‌میلیون‌تومانی میان گونه ها دستگاه‌های پالایش پساب تازه ها داد و سرنویس کرد: «گونه نخست که استاندارد است و پالایش پساب را کامل انجام می‌دهد، هزینه‌ای نزدیک ۲۰تا۳۰ میلیون‌تومان دارد و امکان کاربرد دوباره از آب هستی دارد ولی در گونه دوم هنگام که ناقص است، آب پالایش و سپس به فاضلاب شهری ریخته می‌شود و هزینه‌ای نزدیک ۵میلیون‌تومان دارد.»

به‌گفته وی اگر بازرسان پیرامون‌زیست به کارواش مراجعه کنند و کارواش سیستم پالایش پساب نداشته باشد، به کارواش هشدار پلمپ می‌دهند، زیرا بازرسان پیرامون‌زیست بسیار سختگیرانه کنش می‌کنند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام