سایت جامع خودرو در ایران


» سوخت گیری هوشمند،صرفه جویی یا خطرآفرین؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

سوخت گیری هوشمند،صرفه جویی یا خطرآفرین؟

دسته بندی : خودرو تاریخ : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶


سوخت گیری هوشمند،صرفه جویی یا خطرآفرین؟
در سده ۲۱ سده ارتباطات و فناوری انقلابی در آسانی نیازهای روزانه مردم با برنامه هایی هوشمند وخدماتی با گستردگی در کمر بستن مردم پیمان گرفته و با پیشباز بی پیشینه ای رو به رو بوده است.

برنامه هایی مانند: اسنپ ، زود فود ، الوپیک و… چند سالی است که مخاطبین زیادی را به خود جذب کرده و حواشی زیادی در بازار های سنتی به هستی آورده. شرکت پتروآیریک یکی از پیشگامان در صنعت سوخت چندی است که با راه اندازی اپلیکیشنی با نام pido بر روی گوشی های موبایل در شهر تهران آغاز به کار کرده و در آزمایش اولیه در منطقه خوشبختی آباد تکاپو سوخت رسانی را شدنی کرده است.
سوخت گیری هوشمند،صرفه جویی یا خطرآفرین؟
در حال آماده این شرکت در ناوگان سوخت رسانی خودرو شمار کمی سوخت رسان دارد و در چشم انداز شرکت پتروآیریک پس از فاز آزمایشی امید می رود کار خود را با شمار بیشتری سوخت رسان در مناطق دیگر تهران آغاز کند.
سوخت گیری هوشمند،صرفه جویی یا خطرآفرین؟
ماشین حمل سوخت
ماشین حمل سوخت یک کامیونت است و در قسمت عقب خودرو دو باک ۴۰۰ لیتری هستی دارد که به دستگاه مکنده متصل شده و سیم های پیوندیدن به خودرو جهت خطر هستی الکتریسیته ساکن که منجر به اتش سوزی می گردد. دو کپسول اطفاء حریق و دوربین نظارتی در قسمت بالا و عقب خودرو پیمان دارد
سوخت گیری هوشمند،صرفه جویی یا خطرآفرین؟
تجربه شخصی:
پس از نصب برنامه نخستین چیزی که در همان نگاه نخست شما را چندی مکدر می کند، قسمت نام نویسی است که با هستی روش های امینتی جدید و آسانی در این بخش نرم افزار های دیگر این برنامه کمی دشوار است و نزدیک ۱۵ دقیقه زمان گرفته شد. نرم افزار از نظر بصری کیفیت پایینی دارد ولی گزینه های پسندیده و کار آمدی را به همراه دارد. پیش از اینکه برای درخواست سوخت گیری اقدامی انجام دهید، باید مشخصات خودرو خود را در بخش خودرو های من وارد نمایید که دربرگیرنده مدل رنگ و پلاک خودرو می گردد تا اپراتور نیازی به تماس با شما نداشته باشد.

یکی از نکات مثبت این سیستم این است که هم شما میتوانید به محل منبع سوخت رسان بروید و هم سوخت خود را به خودرو شما برساند. روش کار به این شکل است که شما نقشه را گزینش می کنید که دربرگیرنده دو گزینه است.
روش نخست :
اگر کلید درخواست سوخت را گزینش کنید ، ماشین حمل سوخت در زمان مشخصی به شما می رسد. به طور اگزمپل برای مقال شما در محل کار خود هستید و باک ماشین شما خالی یا در راه بنزین تمام کرده است و شما درخواست را ثبت می کنید.
روش دوم:
روی ماشین حمل سوخت کلیک کنید ماشین در همان نقطه توقف می کند و چشم براه شما می شود به طور اگزمپل برای مقال در محدوده ای که شما در حال آمدوشد هستید در راه، خودرو حمل سوخت پیمان دارد و شما درخواست خود را به چهره گزینش از روی اپلیکیشن ویا به چهره حضوری انجام می دهید.
سوخت گیری هوشمند،صرفه جویی یا خطرآفرین؟
در مرحله پس به انجام سوخت گیری بدست شرکت می رسیم که سیم های پیوندیدن به خودرو را وصل می کند و سپس سوخت گیری را انجام می دهد. همگی مراحل سوخت گیری بدست دوربینی در بالای خودرو سوخت ضبط و به دفتر مرکزی برای بازبینی بهتر ارسال می گردد. در ماشین های حمل سوخت دو شماره کپسول حریق برای خطرات احتمالی در نظر گرفته شده و در پایان کار شما به غیر از مبلغ بهاء سوخت ، مبلغی میان ۵ تا ۱۱ هزار تومان بابت فرایند دریافت سوخت و رفت و آمد پرداخت خواهید کرد.
سوخت گیری هوشمند،صرفه جویی یا خطرآفرین؟
نکات مثبت:
بها سوخت نرخ مصوبه دولت ( در حال آماده لیتری ۱۰۰۰ )
سرعت سوخت گیری پسندیده
کاهش شدامد رفت و آمد خودرو تک سرنشین
بهینه سازی وقت
نکات منفی:
امکان سوخت گیری در همگی فضاها موجود نیست
دشوار امنیتی در حین سوخت گیری
امکان برپایی شدامد تو یا درون شهری
دشوار امنیتی در آمدوشد خودرو های حمل سوخت در تو یا درون شهر
جمع بندی:
رویهمرفته این سیستم سوخت رسانی آنلاین می تواند آینده عالی داشته باشد و با فناوری روز پیشرفت کند و ارزشمندی وقت بشریت را بالا ببرد ولی نکات امنیتی مهمی هستی دارد که شرکت پتروآیریک باید به مصرف کنندگان از این سرویس آگاهی دهد تا با گمان آسان از این سرویس بهره ببرند. در جایگاه سوخت محلی است که باره استاندارد سازی پیمان گرفته برای سوخت گیری به این انگیزه که سوخت ماده خطرناکی در حوادث است و با این اندیشه که یک ماشین حمل سوخت در یکی از خیابان ها برخورد کند و ۸۰۰ لیتر بنزین در یکی از خیابان های تهران پیشامد آفرین گردد کمی درنگ برانگیز است و یا در حین سوخت گیری راننده ای بی دقت با خودرو های در حال انجام فرایند برخورد کند هم میتواند شما را به اندیشه فرو ببرد.
بی گمان هر فردی می داند که سوختی با این حجم ، مهارشدنی با چند شماره کپسول اطفاء حریق نیست. ولی این سیستم در حال آماده در زمینه سوخت رسانی به بهترین شکل شدنی کنش می کند و این اپلیکیشن برای کمک به شدامد و صرفه جویی در وقت بسیار کارساز است.

علی محمودی
گروه مستند اسب بخار

[ad_2]

لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام