سایت جامع خودرو در ایران


» لاستیک خرم‌ آباد تا ۲ سال دیگر به بهره‌ برداری می‌ رسد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


با بیش از هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری جدید

به گزارش آگاهی ها خودرو ، شرکت لاستیک نیکرو گسترش با همکاری سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) تا ۲ سال دیگر در خرم‌آباد به بهره‌برداری خواهد رسید.

باتوجه به هدف دولت در برپایی کارگماری در استان‌های گوناگون کشور و پشتیبانی از مناطق بی بهره، یکی دیگر از پروژه‌های دولت که با همکاری شرکت نیکروگسترش در خرم‌آباد در حال راه اندازی است، فرآوری لاستیک بوده و هزینه اولیه این پروژه رویهمرفته یک‌هزار‌و۳۰۰میلیاردتومان برآورد می‌شود.

نزدیک ۸۱درصد سهام این کارخانه به بخش خصوصی تعلق دارد و ۱۹درصد سهام مانده نیز دولتی است. ازآنجا که نرخ بیکاری در استان لرستان تا پایان سال ۹۲ نزدیک ۱۷٫۳ درصد اعلام شده بود، هدف اصلی شرکت نیکروگسترش برپایی کارگماری در این استان است، هرچند با بشمارآوردن نرخ بیکاری پنهان و بررسی مشاغل دروغین و تلفیق دم با نرخ بیکاری آشکار، نرخ بیکاری این استان بیش‌از ۳۰ درصد گزارش شده است. با این‌حال نزدیک یک‌هزارو۳۴۴نفر در این کارخانه به‌چهره سر راست مشغول به کار خواهند شد که این فرمایش کمک بزرگی در رفع نرخ بیکاری این استان می‌کند.

با آنکه صنعت تایر بخشی از صنایع پایین‌دستی خودرو به شمار می‌آید، با در کمر بستن داشتن نزدیک ۱۵هزار کار سر راست و فروش سالانه نزدیک به ۷۰۰ تا ۸۰۰ میلیون دلار نقش قابل‌توجهی را در رشد صنعتی و تولیدات ملی دارد.

همچنین بر‌پای بست ارزیابی‌های انجام‌شده بدست کارشناسان این صنعت با پروا به آنکه رشد مصرف خودرو تا سال ۱۴۰۴ همپای رشد فرآوری ناخالص ملی درونی است، میزان خودروهای در‌حال درخواست به ۳ برابر میزان کنونی دم خواهد رسید. بنابراین اهمیت فرآوری درونی تایر به‌سرنویس کالای مصرفی در صنعت خودروی کشور و همچنین ناوگان حمل‌و‌نقل جاده‌ای بیش‌از پیش نمایان خواهد شد.

براساس آنچه زهره‌‌‌نژاد، مدیرعامل شرکت لاستیک نیکروگسترش می‌گوید گنجایش این کارخانه نزدیک ۵۰ هزار تن تایر در سال است که از این میزان نزدیک ۵۰درصد دم تایرهای سبک و ۵۰درصد بقیه تایرهای سنگین هستند.

همچنین رشد فیزیکی این کارخانه تاکنون نزدیک ۱۴درصد بوده و باتوجه به پیش‌بینی‌های انجام‌شده بدست مسئولان این پروژه تا پایان سال ۹۸ به بهره‌برداری خواهد رسید.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام