سایت جامع خودرو در ایران


» بها ورود خودرو به کیش ؛ ۲۰۰هزار تومان! ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش در جمع خبرنگاران

به گزارش «تازه ها خودرو»، روز گذشته، علیرضا قائدیان ، دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش در گفت‌وگویی گسترده با خبرنگاران رسانه‌های گوناگون در نشست خبری تسهیلات سفرهای نوروزی این آبخوست (abxast) از عدم افزایش بها بلیت تهران – کیش، جزئیات و بها ورود خودروی مسافران نوروزی به آزادگاه کیش در نوروز، راه‌اندازی خط مسافری دریایی یک‌روزه آبخوست (abxast) کیش ـ آبخوست (abxast) هندورابی و پیش‌بینی پذیرش ۳۰۰هزار رهسپار نوروزی در این شهر سخن گفت.

علیرضا قائدیان ، دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش

علیرضا قائدیان ، دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش

تشکیل ستاد سفرهای نوروزی

به گزارش «تازه ها خودرو»، علیرضا قائدیان دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش در نشست خبری تسهیلات سفرهای نوروزی این آبخوست (abxast) گفت: «در روزها تعطیلات نوروزی در کشور، ستاد سفرهای نوروزی شکل می‌گیرد و درباره آبخوست (abxast) کیش نیز از آغاز بهمن‌ماه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی تشکیل شده است.»

وی پیوستگی داد: «در ۱۱کمیته تخصصی، تکاپو‌ها در این ستاد تعریف و برنامه‌ریزی‌های سفرهای نوروزی انجام شد. همچنین، ‌در این دو ماه، تمهیداتی فراهم شد که مسافران با پروا به شرایط و ضوابط، امکانات ویژه‌ای در آبخوست (abxast) کیش داشته باشند.»

تمهیدات حمل رهسپار و خودرو

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش با بیان این‌که از سه بندر اصلی به‌سرنویس ورودی‌های آبخوست (abxast) کیش در سواحل کنداب‌فارس، شناور مسافری هستی دارد، گفت: «از بنادر چارک، آفتاب و بندرلنگه شناور مسافری به آبخوست (abxast) کیش و وارون هستی دارد. همچنین، در آمدوشد این سه بندر به آبخوست (abxast) کیش طی هماهنگی با سازمان بنادر و دریانوردی ۴فروند شناور که قابلیت حمل رهسپار و خودرو را دارند، به شناورهای برنامه‌ای این مسیرها افزوده شده‌اند.»

وی در پیوستگی گفت: «در تاسیسات بندری و بازدیدها، امسال چگونگی دلخواه‌تری را در ارائه خدمات، به مسافران چشم براه برای ورود به آبخوست (abxast) از بندر چارک خواهیم داشت، افزون بر آنکه شرایط مناسبی در بندر آفتاب فراهم شده است.»

کیش‌ایر مسئول حمل هوایی مسافران

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش اضافه کرد: «براساس رویکرد سازمان آزادگاه، شرکت هواپیمایی کیش ماموریت تقویت و گسترش زیرساخت سفر به آبخوست (abxast) کیش را در دستور کار پیمان داد و مسیرهای پروازی کیش‌ایر، غیر از مسیرهای پیوسته به سمت کیش، از برنامه حذف می‌شود و به‌جای هنگام گسترش مبادی به این آبخوست (abxast) در دستورکار خواهد بود.»

قائدیان پیوستگی داد: «در فرودگاه‌های کاشان، ‌آبادان و یزد پرواز به آبخوست (abxast) کیش بدست کیش‌ایر اضافه شد و در پیوستگی با پروانه سازمان هواپیمایی مسیرهای دزفول ـ کیش و همدان ـ کیش نیز به این چرخه اضافه می‌شود. همچنین، در تعطیلات نوروز تلاش کردیم با امکان برقراری پرواز فوق‌العاده، تاثیرگذاری در مهار عرضه و درخواست را داشته باشیم تا هنگام‌هایی که ازطریق سیستم فروش، بلیت هواپیمای کیش را تهیه می‌کنند، گواه کم‌ترین نوسان قیمتی باشند.»

۴هزار صندلی در کمر بستن مسافران

قائدیان سرنویس کرد: «از ۱۲فروند ناوگان شرکت هواپیمایی کیش روزانه ۴هزارصندلی در کمر بستن مسیرهای با آغاز و مقصد کیش پیمان می‌گیرد، افزون بر آنکه ۶۰درصد پروازها به کیش با دیگر خطوط هواپیمایی کشور انجام می‌شود. تلاش کردیم با افزایش مبادی و شمار پروازها به این آبخوست (abxast) بها‌ها را مهار کنیم. در بها بلیت هواپیما یک شاخص قوانین سازمان هواپیمایی کشوری و یک شاخص عرضه و درخواست مدنظر است، باید سامانه عرضه و درخواست را مهار کنیم تا هزینه پایانی سفر به کیش بسیار نشود. در آبان‌ماه امسال بها پروازها در گذرگاه تهران ـ کیش به چهره ثابت ارائه شد. البته نوسانات نرخ ارز نیز در این گستره تاثیرگذار است چون هزینه تعمیر و نگهداری هواپیما، ارزی است.»

تلاش برای عدم عبور از بها مصوب

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: «هواپیمایی کیش تلاش می‌کند در مسیرهای با آغاز و مقصد کیش از بها‌های مصوب عبور نکند.»

شرایط حمل خودرو

دبیر ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی کیش گفت: «امسال مقرر شد در ضوابط ورود خودرو به آبخوست (abxast) کیش از راه لندی‌کرافت‌ها تنها خودروهای فرآوری تو یا درون که از سال ۹۰ فرآوری شده‌اند و خودروهای بیگانه که از سال ۱۳۸۵ فرآوری شده‌اند، با در دست داشتن معاینه فنی معتبر امکان ورود به آبخوست (abxast) کیش را داشته باشند.»

قائدیان اضافه کرد: «متقاضیان دیگر که این شرایط را ندارند، پافشاری به همراه داشتن خودرو نداشته باشند و خودرو را در خودروگاه بندر مستقر کرده و با شناورهای مسافری به کیش سفر کنند.»

وی افزود: «یک‌صد دستگاه van و مینی‌بوس برای جابه‌جایی مسافران نوروزی در آبخوست (abxast) کیش گزین کردن یافته است و نیازی به به کارگیری خودروی شخصی در این آبخوست (abxast) نیست.» ق

ائدیان پافشاری کرد: «همچنین ورود خودروهای سنگین دربرگیرنده کامیون، کامیونت، مینی‌بوس و وانت به آبخوست (abxast) کیش بازداشته است.»

بها ورود خودرو به کیش

قائدیان درباره بها ورود خودروها به آبخوست (abxast) کیش گفت: «به‌ازای هر خودرو، هزینه ورود ۲۰۰هزارتومان است که در مبادی ورودی دریافت می‌شود،‌ افزون بر آنکه باید بلیت شناور هم بدست مسافران خریداری شود. دوره ماندگاری خودرو در آبخوست (abxast) کیش ۵روز است.»

وی در پیوستگی بازگو کرد: «آبخوست (abxast) هندورابی از مقاصد گردشگری در گردآور جزایر کیش است که امکان بازدید یک‌روزه از هنگام فراهم شده است. آبخوست (abxast) هندورابی آبخوست (abxast)‌ای نگهداری‌شده و با رویکردی متفاوت از دیگر مقاصد گردشگری همراه است. بر این بنیاد، شناورهای مسافری می‌توانند پس از تهیه بلیت بدست مسافران، سفر یک‌روزه به هندورابی داشته باشند.»

تمهیدات اقامتی

قائدیان همچنین بازگو کرد: «۵۲واحد اقامتی ۲ تا ۵ستاره در آبخوست (abxast) کیش هستی دارند که دربرگیرنده ۱۲هزار تخت اقامتی هستند. هتل‌ها معمولا در روزها نوروز افزایش بها دارند ولی امسال افزایش قیمتی نسبت‌به نرخ‌های مصوب پیشین در تعرفه هتل‌ها اعمال نشده است. همچنین، علاوه‌بر واحدهای اقامتی رسمی در سطح آبخوست (abxast)، برای اسکان مسافران، کمپ خانوادگی الغدیر با ۲هزار چادر اقامتی، کمپ مجردی المپیک با ۵۰۰چادر اقامتی و ستاد اسکان فرهنگیان با ۱۰مدرسه در نظر گرفته شده است.»

وی افزود: «طی همکاری جامعه هتل‌داران و ستاد اسکان کیش، مالکان واحدهای مسکونی در آبخوست (abxast) که مایل به کرایه‌دادن واحدهای خود باشند، می‌توانند طی هماهنگی با ستاد اسکان، واحدهای اقامتی خود را در فهرست این ستاد ارائه کنند.»

وی پافشاری کرد: «به هیچ روی پروانه نصب چادر در معابر و پارک‌های آبخوست (abxast) در روزها نوروز صادر نمی‌شود. افزون بر آنکه هزینه کرایه کمپ هر شب ۴۰هزارتومان است.»

پیش‌بینی ورود ۳۰۰هزارمسافر

قائدیان خاطرنشان کرد: «سال گذشته در روزها نوروز شمار ۲۲۰هزارنفرمسافر وارد آبخوست (abxast) کیش شدند و پیش‌بینی می‌شود این رقم در نوروز ۹۷، به ۳۰۰هزارنفرمسافر افزایش یابد.»

وی تصریح کرد: «ستاد وارسی پیوسته سازمان آزادگاه کیش نیز ۲۴ساعته بر ارائه خدمات وارسی دارد. افزون بر آنکه شماره تلفن ۴۴۱۴ از ۲۷ اسفند ۹۶ تا ۲۰ فروردین ۹۷ پاسخگوی مسافران نوروزی است.»

قائدیان افزود: «از ۱۵روز پیش سامانه IKISH جهت آگاهی‌رسانی نرخ خدمات و بخش‌های گردشگری آبخوست (abxast) کیش راه‌اندازی شد که روی تلفن همراه مسافران نصب می‌شود و اطلاعات راهنمای برنامه‌های نوروزی، چگونگی واحدهای اقامتی، شناورها و… از این روش دست یافتنی است. افزون بر آنکه مسافران می‌توانند انتقادات و شکایات خود را از این روش بیان کنند.»
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام