سایت جامع خودرو در ایران


» تعرفه واردات خودروهای هیبریدی ۵ تا ۲۰ درصد شد ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷

تعرفه واردات خودروهای هیبریدی ۵ تا ۲۰ درصد شد

دسته بندی : خودرو تاریخ : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶


 تعرفه واردات خودروهای هیبریدی ۵ تا ۲۰ درصد شد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن انجمن، از تصویب تعرفه خودروهای هیبریدی ۵ تا ۲۰ درصد آگاهی ها داد.

سعید باستانی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با اشاره به نشست هیئت وزیران در باره کاهش تعرفه خودروهای هیبریدی ، اظهارداشت: با پروا به انتقادات مطرح شده مبنی بر چرایی افزایش تعرفه خودروهای هیبریدی وزارت صنعت پیشنهاد خود را برای اصلاح تعرفه خودروهای هیبریدی را به هیأت دولت ارسال کرد که باره تصویب پیمان گرفته است.

وی افزود: در تصمیم جدید هیأت دولت تعرفه واردات خودروهای مایلدهیبرید، فول‌هیبرید، پلاگین‌هیبرید و خودروهای تماما الکتریکی میان ۵ تا ۲۰ درصد تعیین شده است.

وی درباره رأی دیوان عدالت اداری در لغو مصوبه دولت در اعلام تعرفه‌های جدید خودرو، افزود: رأی بازپسین به تازگی دیوان عدالت برای یک شعبه بوده و قابل سپردن کلی نیست. ولی اگر رأی دیوان بدست شعبه همگانی صادر می‌شد امکان لغو مصوبه دولت را داشت. به این چهره که رأی دیوان در هیأت دولت بررسی و پس از شکسته شدن اندیشه ها اجرایی می‌شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع انجمن تصریح کرد: هنوز وزارت صنعت، معدن و بازرگانی مصوبه جدید هیأت دولت را به دستگاه های مربوطه ابلاغ نکرده است.

به گزارش تسنیم، اوایل دی ماه امسال بود که پس از چند ماه توقف ثبت سفارش خودرو، وزارت صنعت، معدن و بازرگانی مصوبه‌ای از هیات وزیران منتشر کرد که دربرگیرنده تعرفه‌های جدید خودروهای وارداتی بود. در فهرست جدید، تعرفه گونه ها خودروها افزایش یافته بود ولی آنچه بیش از همه پروا‌ها را جلب کرد، افزایش ۱۱ برابری یا بیش از ۱۰۰۰ درصدی تعرفه خودروهای هیبریدی بود. به این چهره که خودروهای هیبریدی که تا پیش از ابلاغ تعرفه‌های جدید، با تعرفه ۴ درصد وارد کشور می‌شد به یک باره با تعرفه ۴۵ تا ۶۵ درصدی روبرو شدند.لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام