سایت جامع خودرو در ایران


» کدام شرکت ها بها گذاری کمتری می توانند داشته باشند؟ ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


خودروهايي با «وين نامبر» هاي اختصاصی براي بازار ايران

فواد نیک‌سروش – بازار خودروهای وارداتی چندی است نوسانات قیمتی متعددی را تجربه می‌کند. دستورکار جدید وزارت صنعت به همراه افزایش نرخ ارز مایه شد افزایش بها شدیدی به این بازار تحمیل شود.

البته دوباره پس از مدتی با گلایه و پیگیری‌های بخش خصوصی و واردکنندگان مباحثی درخصوص کاهش نرخ تعرفه از سوی بخش‌های گوناگون مطرح شد که هنگام هم سبب نوسانات قیمتی و کاهش بهای این گروه خودروها شد.

فواد نیک‌سروش

فواد نیک‌سروش

هرچند هنوز به چهره جدی و اجرایی رخداد خاصی در بخش تصمیم‌گیری رخ نداده ولی با این حال، فضای مبهمی در بازار برپایی شده که حاصل این گمانه‌زنی‌هاست.

باتوجه به کاهش درخواست از سوی خریداران و مصرف‌کنندگان به انگیزه چشمداشت کاهش تعرفه این شیب کاهنده برای مدتی تقویت شد که البته از اواخر هفته پیش روند کاهش بها‌ها متوقف گردید.

در این میان نمایندگان واردکننده برندهای گوناگون در تلاش هستند تا مشتریان خود را در روزهای مانده سال به گونه‌ای جذب بازار خود نمایند. ولی آنچه در اینجا بسیار پررنگ و برجسته است هستی نمایندگانی با قراردادهای رسمی و اصلی از شرکت مادر بدون هیچ واسطه است که مایه شده این گروه شرکت‌ها بتوانند بسیار کامیاب‌تر و با حواشی کمتری در شرایط کنونی جنبش کنند.

به طور نمونه شرکت ماموت خودرو نمایندگی سر راست فولکس واگن در ایران توانسته بدون واسطه بها پایه محصولات خود را هنگام ارزش‌گذاری درگمرک پایین نگه دارد

برندهایی همانند فولکس واگن‌واگن، mitsubishi، renault، دی‌اس و بورگوارد از این دسته هستند. به طور نمونه شرکت ماموت خودرو نمایندگی سر راست برند فولکس واگن در ایران توانسته باتوجه به بستگی سر راست و بدون واسطه بها پایه محصولات خود را جهت ارزش‌گذاری در وزارت صنعت به چهره رسمی و تایید شده از سوی کمپانی فولکس واگن در کمترین نرخ خود داشته باشد که خود این فرمایش نتیجه‌ای جز کاهش بها پایان یافته و در پایان بها رقابتی‌تر نسبت به دیگران در‌بر نخواهد داشت.

از طرفی پیمان نامه این شرکت ایرانی با کمپانی مادر به‌صورتی است که محصولات وارداتی این گروه از شماره شاسی یا «وین نامبر» منحصر‌به‌فرد برای ایران بهره می برد و از آنجا که این مدل کد در سیستم ثبت سفارش در کشور درج شده بنابراین به هیچگونه امکان سفارش‌گذاری و واردات برای بازار خاکستری هستی ندارد. چراکه با مراجعه واردکنندگان شخصی برای خرید خودرو برروی این شماره شاسی ویژه از آنجا که این مدل کد مختص ایران بوده، کمپانی فولکس واگن واردکنندگان و خریداران را به سوی نمایندگی رسمی خود در ایران یعنی ماموت خودرو برگشت دادن می دهد.

واردکننده شخصی نیز از آنجا که ناچار به واردات تنها بر روی این وین نامبر ثبت شده در سیستم وزارت صنعت است بنابراین از واردات محصولات گروه فولکس واگن به انگیزه نا‌توانی صرف‌نظر می‌کند.

از دیگر مزایای پیمان نامه رسمی و اصلی با شرکت مادر توانایی فروش خودرو به مشتریان با شرایط گوناگون‌تر و تسهیل‌تر نسبت به رقباست. از آنجا که کمپانی مادر سفارش‌گذاری و خرید خودرو از سوی نماینده خود را معمولا به‌چهره غیر‌نقدی و اعتباری انجام می‌دهد لذا نماینده ایرانی نیز می‌تواند شرایط فروش مناسبی را برای مشتریان خود در پرداخت‌ها قائل شود.

شرایطی که مدت‌هاست در فروش محصولات mitsubishi و دی‌اس به‌چهره اقساط بدون بهره گواه هنگام هستیم. ولی در هنگام‌طرف جستار، نمایندگان واسطه‌ای که ناچار به تهیه خودروهای خود بیشتر به‌چهره نقدی هستند درنتیجه امکان فروش به مشتریان را با شرایط بدون بهره نخواهند داشت.

اینگونه مسائل را در ارائه خدمات پس از فروش و تامین ابزارها و قطعات نیز خواهیم داشت که در پایان خدمات در نمایندگی‌های رسمی به مراتب بهتر و باکیفیت بالاتر و ارزان‌تر تقدیم مشتریان می‌شود.

لذا شاید بد نباشد برای ارتقای کیفیت فروش، ارائه بها پسندیده‌تر، شرایط خرید تسهیل‌تر، خدمات پس از فروش اورجینال و اصلی و ابزارها یدکی و قطعات ارزان‌تر و درنتیجه افزایش کیفیت برخورد با مشتریان و پشتیبانی تمام و کمال از حقوق آنها، تجدیدنظری در روند قراردادهای فی‌مابین برندهای آماده با شرکتهای بیگانه انجام شود و تنها نمایندگان اصلی و بی واسطه در کشورمان کار و جنبش خود را پیوستگی دهند.
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام