سایت جامع خودرو در ایران


» پرسش و پاسخ خبرنگاران با سرجیو مارشیونه مدیرعامل ferrari ماشین 98

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
امام حسین (ع) : بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد.
پنج شنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷


به گزارش تازه ها خودرو ، گفت‌وگوی خبرنگاران با مدیرعامل ۶۵‌ساله ferrari یک ساعت درازا کشید و در این مدت مارشیونه از هر دری سخن گفت. مدیرعامل fiat chrysler که فرزانش خوانده است، در این نشست، هم با خبرنگاران شوخی و شوخی کرد و هم حرف‌هایی جدی درباره آینده مسابقات خودرو، خودروهای ویژه و رقبای ferrari زد.

سرجیو مارشیونه

سرجیو مارشیونه

ترک مسابقات ساختاره‌۱

در ابتدای مراسم یکی از خبرنگاران آماده از مارشیونه پرسید که آیا تیم ساختاره یک ferrari (اسکوریا ferrari) همچنان به ترک مسابقات ساختاره‌۱ اندیشه می‌کند؟

این پرسش از دم‌جا ناشی می‌شد که تیم ferrari مدتی ترسانیدن کرده بود به‌خاطر وضع قوانین جدید در‌خصوص موتورها که از سال ۲۰۲۰ اجرایی می‌شوند، این سری از مسابقات را ترک خواهد کرد.

مارشیونه در پاسخ به این سوال پاسخ داد: «من به مدرسه حقوق رفته‌ام و دم‌جا به من یاد دادند که هرگز نباید به برخی از پرسش‌ها، پاسخ داد. سوال‌هایی از این دست که «آیا دست از کتک‌زدن همسرت برداشتی؟» از دم سوال‌هایی است که چه به دم پاسخ مثبت بدهی، چه پاسخ منفی، باخته‌ای.

نمی‌دانم چه‌طور باید به سوال شما پاسخ بدهم… من هرگز از ترک‌کردن مسابقات حرفی نزده‌ام. من گفتم اگر نتوانیم به اختلافاتمان فیصله دهیم، مسابقات را ترک خواهیم کرد.

در‌حال آماده ما در جایگاهی نیستیم که بگوییم تمام بحث‌های لازم را انجام داده‌ایم. من امیدوارم تا پایان سال میلادی جاری به راه‌حلی برای سال ۲۰۲۰ به پس دست پیدا کنیم.

اگر هم نتوانیم کامیاب شویم، نتیجه دم را در سال ۲۰۱۹ خواهید فهمید. ما به راه‌حل‌های جایگزینی برای ارضای غرایز پیکار‌ای ferrari اندیشه کرده‌ایم ولی امیدوارم هیچ‌وقت به دم‌جا نرسیم.»

شرط خرید ferrari ۴۸۸ پیستا

یکی دیگر از مسائلی که درباره دم از مارشیونه سوال شد، شرط لازم برای رزرو خرید نسخه ویژه پیست ferrari ۴۸۸ پیستا بود. او در پاسخ به این سوال پاسخ داد: «دست کم شرط این است که از پیش یک ferrari داشته باشید. اگر مثلا تا‌به‌حال سوار موستانگ می‌شدید، بهتر است به سراغ یک نمایندگی ford بروید و خودرو بعدی‌تان را هم از همان‌جا تهیه کنید.»

درباره lamborghini

یکی از روزنامه‌نگاران آماده در جمع، دل و جراتی به هزینه داد و خواست از مارشیونه درباره رقیب قدرش، یعنی lamborghini سوال بپرسد. او سوال خود را این‌طور مطرح کرد: «شما رقیبی در ایتالیا دارید که یک سازنده ابرخودرو…» در اینجا مارشیونه حرف او را قطع کرد و گفت: «چه گفتید؟ رقیب؟» گزارشگر پاسخ داد: «پروانه دهید بگویم، یک خودروساز ایتالیایی دیگر.» مارشیونه هم با لحنی کنایه‌آمیز گفت: «یک خودروساز ایتالیایی؟»

با این شوخی مارشیونه به حاضران نشان داد که lamborghini را نه هم آورد و نه خودروسازی ایتالیایی به‌شمار می‌آورد، زیرا این شرکت به گروه آلمانی volkswagen‌واگن وابسته است.

قابلیت هیبریدهای ferrari

وقتی از مارشیونه سوال شد که آیا رانشگر‌های جایگزین به راستی می‌توانند جایگزین سنت به کارگیری موتورهای ۱۲سیلندر خورجینی ferrari شوند، پاسخ داد: «شما پشت فرمان یک ferrari هیبرید ننشسته‌اید. اگر با یکی از این خودرو‌ها رانندگی کنید، دور است دلتان برای موتورهای ۱۲سیلندر تنگ شود. ما هم به‌طور کلی موتورهای درون‌سوز را کنار نگذاشته‌ایم. بیایید با هم راستگو باشیم، من اندیشه می‌کنم در آینده هم برخی از خودروهای درون‌سوز باقی خواهند ماند و امیدوارم یکی‌از دم‌ها را در امسال رونمایی کنیم.»

اهمیت نرخ نیرو به وزن

یکی از خبرنگاران سوال فنی‌تری را مطرح کرد و درباره اهمیت نرخ نیرو به وزن پرسید. مارشیونه در پاسخ گفت: «من یک خودروی [dodge] دیمون دارم که همین بیرون پارک شده است. این خودرو تند‌ترین خودروی جاده‌ای در جهان است.

اگر دنبال توان می‌گردید، بروید و این خودرو را بخرید، چون بهترین چیزی است که گیرتان می‌آید و نرخ کیلو به اسب‌بخار دم بهترین نرخی است که پیدا می‌کنید. ولی اگر دنبال توان و فرمان‌پذیری هستید، اندیشه می‌کنم ferrari پاسخ شما را بدهد. حس رانندگی خودرو‌های ferrari متفاوت است.

مساله سر توان و وزن نیست، بلکه درباره گونه فرمان‌پذیری دم‌هاست و اندیشه می‌کنم همین ما را از دیگران جدا می‌کند. برآیند اینکه همه خودروهای ما همین ویژگی را دارند. ولی در پایان مساله توان و وزن به مهندسان ما مر‌بوط می‌شود و به من ارتباطی ندارد.»

آی تی‌های درون کابین

وقتی از مارشیونه درباره آی تی اینفومنت عرضه‌شده در مدل‌های کنونی ferrari سوال شد، گفت: «من اندیشه می‌‌کنم ما هنوز خیلی ماقبل تاریخی هستیم. سیستم تعامل دیجیتال موجود در کابین مدل‌های کنونی ferrari احتمالا جزو ناتوان‌ترین‌های بازار است و می‌دانم که می‌توانیم خیلی بهتر از این‌ها کنش کنیم. همین‌طور که به جلو پیش می‌رویم، شما گواه پیشرفت‌ ما خواهید بود چراکه سخت در تلاشیم و خیلی خیلی بهتر از این خواهیم شد.»

بخش‌های فراموش‌شده بازار

در پیوستگی یکی از خبرنگاران با اشاره به برنامه‌های ferrari برای ورود به بازار شاسی‌بلند‌ها از مارشیونه پرسید که ferrari دیگر قصد وارد‌شدن به چه بخش‌هایی از بازار را دارد؟

مارشیونه پاسخ داد: «اندیشه می‌کنم پاسخ این سوال فضای وسیع‌تر خودروهای GT باشد. کسی در اینجا به خودروساز ایتالیایی دیگر اشاره کرد که اصلا ایتالیایی نیست. به‌هر حال بخش‌هایی از دم گیتی هستی دارد که به نظرم باید به ferrari تعلق داشته باشد. دنیای آستون‌مارتین، دنیایی است که ما در دم نقشی بازی نکرده‌ایم، درحالی که ‌می‌توانستیم و به تازگی از دم غافل شده‌ایم. ما به دم‌ها پروانه دادیم تا با گمان آسان خودروهای فوق‌العاده‌ای مثل DB11 و DB9 را بسازند. شاید از دید مکانیکی بشود ارزش راستین این خودرو‌ها را زیرسوال برد، ولی به‌لحاظ ظاهری دم‌ها فوق‌العاده هستند. به‌نظرم ما می‌توانیم با دم‌ها برابری کنیم و حتی جلو بیفتیم.»

احیای کلاسیک‌ها

از مارشیونه سوال شد آیا ferrari به فرآوری پیوستگی خودروهای کلاسیک خود با اصلاحات نوین اندیشه نمی‌کند؟ مارشیونه گفت: «پاسخ این سوال مثبت است. چیزی که با دم دشوار دارم، همین عبارت پیوستگی است. وقتی جوان‌ و خام بودم و آهی در بساط نداشتم، لاشه یک جگوار ای-تایپ را خریدم. دم زمان تمام پولی را که برای دانشگاه پس‌انداز کرده بودم، هزینه این خودرو کردم و در پایان نتوانستم دم را درست کنم و ناچار شدم برای جبران بخشی از هزینه‌هایی که برایش کرده بودم، دم را بفروشم. هیچ‌وقت نفهمیدم چرا جگوار دیگر هرگز این خودرو را فرآوری نکرد، زیرا این خودرو یکی از زیباترین خودرو‌هایی بود که تاکنون ساخته شده است. ولی این مساله که دم‌ها می‌خواهند شمار محدودی از این خودرو را فرآوری کنند، بسیار دلشاد‌کننده است. گرچه فرآوری دوباره خودرویی مثل ferrari ۲۵۰ GTO کار بسیار دشواری است… ولی پایه‌ای هستی دارد که ما امیدواریم ظرف چند سال آینده براساس دم چیزی را فرآوری کنیم.»
لینک منبع

چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.آخرین دیدگاه‌ها

    مطالب محبوب
    اینستاگرام